Trwa ładowanie...

Węglowy, gazowy czy elektryczny – który grill wybrać?

Grillowanie to jedna z ulubionych technik kulinarnych chyba na całym świecie. Grill stał się symbolem relaksu i odpoczynku, bo uwielbiamy gromadzić się wokół niego i miło spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego urządzenia jest prawdziwym wyzwaniem. W końcu chcemy jeść smacznie, zdrowo i nie trudzić się zbytnio w czasie przygotowywania potraw. Grill węglowy, grill gazowy czy elektryczny – który z nich sprawdzi się najlepiej?

Artykuł sponsorowany
Węglowy, gazowy czy elektryczny – który grill wybrać?Węglowy, gazowy czy elektryczny – który grill wybrać?Źródło: materiały partnera
d3xi87k
d3xi87k

Klasyka gatunku, czyli… grille węglowe

Smaku i zapachu potraw przyrządzonych na grillu węglowym nie da się zapomnieć. Dzięki grillowaniu na węglu uzyskasz wspaniałą głębię dymnego aromatu. Poza tym grillowanie potraw pozwala na przygotowanie znacznie zdrowszych posiłków niż przyrządzanie ich na patelni. Pamiętaj jednak o właściwym wyborze brykietu i rozpałki. Używaj węgla oraz brykietu naturalnego pochodzenia bez sztucznych dodatków. Zrezygnuj z tanich, szkodliwych rozpałek i postaw na ekologiczne np. na bazie skrobi.

Warto wybierać nowoczesne grille węglowe, które są wygodne w obsłudze i ciężko się przy nich nawet ubrudzić! Grille węglowe Master-Touch Weber są stosunkowo nieduże i bardzo łatwe w użytkowaniu. Ci, którzy zamierzają przygotowywać posiłki dla większej liczby osób, powinni zwrócić uwagę na większe urządzenia, takie jak grille węglowe Summit Kamado z podręcznymi stolikami. Taki sprzęt umożliwi zorganizowanie dużej, grillowej biesiady pod gołym niebem. Wybierając urządzenie opalane węglem, nastaw się na wspaniały klimat spokojnych wieczorów w atmosferze budowanej przez ciepło bijące z mieniącego się pod rusztem żaru i niepowtarzalny, pierwotny zapach dymu kojarzącego się z kojącym posiłkiem… Efekty grillowania na węglu zawsze są zachwycające.

Grille gazowe, czyli… szybko i wygodnie

Choć wiele osób nie wyobraża sobie grillowania bez dymu i żaru, to z praktycznego punktu widzenia grille gazowe to same korzyści. Rozpalanie trwa dosłownie dwie sekundy. Grill błyskawicznie się nagrzewa i w kilka chwil jest gotowy do pracy, a mięso opieka się szybko i równomiernie dzięki symetrycznemu układowi palników.

Każdy, kto ceni sobie czas i wygodę, może wybrać grilla gazowego zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Wiele urządzeń, takich jak cała „rodzina” grilli gazowych Genesis II, jest w stanie zadowolić nawet tych o najwyższych wymaganiach.

d3xi87k

Grille gazowe Weber zostały wyposażone w termometr w pokrywie oraz w innowacyjny system odprowadzania tłuszczu, który zapobiega skapywaniu sosów z dań bezpośrednio na płomień. Możesz zdecydować się na grill z palnikiem bocznym, na którym z łatwością podgrzejesz sos lub z wygodnym blatem do odstawienia naczyń lub przypraw. Grille te choć imponują rozmiarem są zaopatrzone w kółka, co sprawia, że możesz je bez problemu przestawiać. Jeśli więc cenisz swój komfort i chcesz grillować często lub nawet codziennie, to sprzęt gazowy jest czymś wprost stworzonym dla Ciebie.

Grille elektryczne, czyli… grillowanie przez cały rok

Wszyscy ci, którzy chcą grillować na balkonach lub tarasach w budynkach wielorodzinnych, powinni zainteresować się grillami zasilanymi prądem elektrycznym.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Po pierwsze tuż po włączeniu zasilania grille są gotowe do pracy. Można dowolnie ustawiać temperaturę pieczenia (nawet do 300 stopni Celsjusza!). Poza tym można śmiało grillować na balkonach i tarasach, bo taki sprzęt nie generuje otwartego płomienia, więc jest całkowicie bezpieczny i nie ma prawnych przeciwskazań do używania go w mieście.

Ważną zaletą jest też fakt, że nawet jeśli nie dysponujesz ogrodem, grill elektryczny może być używany przez cały rok – wystarczy kawałek loggi, aby zimą rozkoszować się smakiem ulubionych dań z rusztu!

d3xi87k

Jeśli więc chcesz grillować wygodnie i ekologicznie, zainteresuj się grillami elektrycznymi, na przykład tymi z serii Pulse marki Weber, i ciesz się potrawami z grilla nie tylko latem.

Artykuł sponsorowany
d3xi87k
d3xi87k