Trwa ładowanie...

Wełna nie gryzie. Wypróbuj bieliznę z merynosów

Zimowe sporty wymagają doskonałej izolacji od kiepskich warunków atmosferycznych. Dobra bielizna zapewni nie tylko odpowiedni komfort i ciepło, ale również oddychalność i swobodę ruchów. Dlatego choć jej nie widać, od razu wyróżnisz się na stoku.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chłód i wiatr nie mają szans z dobrą, termoaktywną bielizną
Chłód i wiatr nie mają szans z dobrą, termoaktywną bieliznąŹródło: Shutterstock.com
dfwvpc4

Polecamy bieliznę wykonaną z wełny merynosów - wysoko cenionej rasy owiec. Dzięki swojej unikalnej strukturze sprawdzi się niezależnie od sytuacji. To standardowy materiał używany do produkcji typowo trekkingowych ubrań oraz bielizny dla osób uprawiających sporty zimowe, a także tych, którzy po prostu muszą pracować na zewnątrz niezależnie od temperatury. To połączenie najlepszych cech tkanin naturalnych i syntetycznych – dużej wytrzymałości, doskonałej absorpcji wilgoci i świetnej izolacji termicznej.

dfwvpc4

"Mądra" wełna

Merynosy to rasa owiec, których runo jest niezwykle cenne ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim grubość poszczególnych włókien jest niezwykle mała, ponad trzykrotnie cieńsza niż ludzki włos (15-25 mikronów). Delikatne włókna doskonale izolują temperaturę i zatrzymują ciepło lepiej niż inne materiały. Cienkie włókna sprawiają, że przy kontakcie ze skórą wełna nie kłuje jej, tylko ugina się pod naciskiem. Co za tym idzie, nie powoduje podrażnień skóry.

Dla aktywnych

Jej niezwykłe właściwości termoaktywne związane są z zachowaniem wełny w chwilach zmian temperatur. Gdy owca jest regularnie golona, włókna włosia prostują się, gdy temperatura wzrasta, dzięki czemu mogą oddać nadmiar temperatury do otoczenia. W chwilach, gdy temperatura spada, wełna zwija się, by ciepło zatrzymać. To sprawia, że wełna merynosów jest najbardziej znana ze swoich właściwości termoaktywnych.

Nie czujesz, że masz ją na sobie

Dodatkowo skarpety mają niesamowitą zdolność pochłaniania wilgoci. Dzięki temu w przypadku przegrzania materiał "wysysa" wilgoć z powierzchni skóry i transportuje ją na zewnątrz, pozwalając na odparowanie. To sprawia, że nawet podczas wyczerpujących czynności czujesz się komfortowo. Mimo swojej wytrzymałości, skarpety zostały wzbogacone w system zapobiegający otarciom. Miejsca, w których najłatwiej o urazy czy odciski, jak choćby pięta, boczna część dużego palca czy śródstopie, zastosowano splot, który działa niczym amortyzator.

Bielizna termoaktywna sprawdzi się również podczas uprawiania innych sportów Shutterstock.com
Bielizna termoaktywna sprawdzi się również podczas uprawiania innych sportówŹródło: Shutterstock.com

Kolejną zaletą wełny merynosów są właściwości antybakteryjne. Wybierając skarpety z wełny merino nie musisz martwić się o przykry zapach i spocone stopy po całym dniu na stoku. Przez cały czas będziesz się czuć tak, jakbyś dopiero założył je na stopy.

Lekka cebulka

Wełna merynosów zapewnia doskonałą termoizolację mimo stosunkowo cienkiego materiału, co znacznie przekłada się na swobodę ruchów. Ma to istotne znaczenie podczas uprawiania wymagających sportów, takich jak snowboard czy narciarstwo. Wełna o właściwościach antybakteryjnych, przeciwalergicznych oraz eliminujących przykre zapachy to gwarancja odpowiedniej higieny.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dfwvpc4

Podziel się opinią

Share
dfwvpc4
dfwvpc4