Trwa ładowanie...
dxwu689
Materiał Partnera
Hobby

Wideofilmowanie wesel. Nowoczesne technologie w branży

Nowoczesne technologie w ostatnich latach całkowicie zmieniły branżę wideofilmowania wesel. Jakie nowości dostępne są dziś dla nowożeńców?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideofilmowanie wesel. Nowoczesne technologie w branży
(Materiały prasowe)
dxwu689

Już niedługo zostanie twoją żoną. Teraz jest w swoim żywiole, bo planując wesele ma do dyspozycji rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu oglądała tylko w zagranicznych programach. Bukiety wykonane przez profesjonalną florystkę, dedykowana choreografia pierwszego tańca, ciasta z najlepszej cukierni i czekoladowa fontanna… To przyjęcie po prostu musi się udać.

Tobie w udziale przypadł wybór fotografa i operatora kamery. Chcesz, by film z twojego wesela robił wrażenie równie duże, co oprawa przyjęcia. W realizacji tego marzenia pomogą ci nowoczesne technologie, które w branży weselnej są obecne coraz częściej. Jakie? Dowiedz się, które rozwiązania mogą pomóc operatorowi w stworzeniu nowoczesnego i dynamicznego filmu z twojego wesela.

W trzech wymiarach

My, mężczyźni kochamy elektroniczne gadżety. A czy dla trójwymiarowych telewizorów można wyobrazić sobie zastosowanie lepsze niż obejrzenie filmu z własnego wesela? Postęp technologii sprawił zresztą, że wachlarz urządzeń, na których możesz obejrzeć materiały 3D jest naprawdę szeroki i poza telewizorami obejmuje też laptopy, tablety, a nawet cyfrowe ramki i smartfony. Nic więc dziwnego, że w ofercie firm filmujących wesela coraz częściej pojawiają się materiały 3D. To oryginalna i efektowna pamiątka.

dxwu689

Technologia polega na wykonaniu dwóch ujęć z obiektywów oddalonych od siebie o kilka centymetrów. Po nałożeniu na siebie dwóch obrazów powstaje materiał, który wyświetlany na odpowiednim sprzęcie daje wrażenie trójwymiarowości – mówi Paweł, ekspert z portalu filmy-wesele.plCoraz większa popularność tej technologii sprawia, że z roku na rok chętniej wybieramy kręcone w niej filmy weselne.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Z lotu ptaka

Filmy 3D to oczywiście nie jedyna nowość, którą ma nam do zaoferowania branża weselna. Współczesnego filmu z przyjęcia ślubnego nie sposób bowiem wyobrazić sobie bez ujęć kręconych z góry. Ich realizacja odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to kran kamerowy – opowiada Paweł – Pod tą nazwą kryje się specjalny żuraw, który umożliwia zamontowanie kamery na wysokości kilku metrów i wykonanie ujęć na przykład przed kościołem lub na sali weselnej.

Druga technika to coraz popularniejsze filmowanie z drona. Dzięki tym urządzeniom kamera może wznieść się nawet na wysokość kilkudziesięciu metrów, dzięki czemu kadr obejmie kościół lub salę weselną (na przykład pałac) z najbliższą okolicą, co szczególnie ważne będzie, jeśli poza samym ślubem, chciałbyś uwiecznić także otaczające was w tym dniu plenery. Zanim jednak zdecydujesz się na taką usługę, upewnij się, czy w okolicy nie ma żadnego lotniska lub lądowiska. Sąsiedztwo takich obiektów uniemożliwia bowiem korzystanie z dronów.

dxwu689

Z samego centrum wydarzeń

Nowoczesne technologie w świecie filmów ślubnych to jednak nie tylko duże i drogie urządzenia. Równie dobre efekty przyniesie bowiem użycie niewielkich kamer sportowych – między innymi GoPro. Takie urządzenie może zostać ustawione na podłodze przy wejściu do kościoła lub sali weselnej, a widok wchodzących i wychodzących gości posłuży wtedy do wykonania ciekawych przebitek.

Jeszcze lepsze efekty przynosi niekiedy przekazanie takiej kamerki gościom. Dynamiczne niczym sportowe klipy ujęcia z samego serca weselnej zabawy lub ze stołów świetnie wzbogacają materiał i czynią go jeszcze bardziej autentycznym. Oczywiście pod warunkiem, że nie zdominują go i będą tylko tłem dla kadrów wykonanych bardziej profesjonalnym sprzętem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxwu689

Podziel się opinią

Share
dxwu689
dxwu689