Trwa ładowanie...
dzpqki8
Męskie sprawy

Wiek kluczowy dla męskiego sukcesu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiek kluczowy dla męskiego sukcesu
(East News)
dzpqki8

Za stary na sukces? Statystyka każe odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Jeśli mężczyzna nie osiągnie pierwszych sukcesów w życiu zawodowym przed określonym rokiem życia, ma małe szanse na zrobienie oszałamiającej kariery, a co za tym idzie - wysoki poziom zadowolenia z siebie.

Uczeni z Uniwersytetu w Edynburgu przyjrzeli się danym z programu badawczego "6-Day Sample Study", który rozpoczął się w 1936 roku. Jego uczestnicy co dekadę zdawali szczegółowe relacje ze swojego stanu zdrowia, poziomu szczęścia i zmian w życiu. Analiza informacji pozwoliła uczonym dojść do wniosku, że w przypadku mężczyzn istnieje określona granica wiekowa, po której szanse na sukces zawodowy, szczęście i zadowolenie z życia maleją. I nie pomogą żadne slogany w stylu "życie zaczyna się po czterdziestce".

Statystyki pokazują, że jeśli w wieku 27 lat mężczyzna nie osiągnął pierwszych sukcesów zawodowych lub po prostu nie zrealizował celów, które sobie postawił, wchodząc w dorosłość, musi liczyć się z tym, że z biegiem czasu będzie mu trudniej, a na starość może mieć poczucie, że jego życie nie miało właściwego sensu. Co ciekawe, inaczej rzecz ma się w przypadku kobiet. Poczucie szczęścia i sensu w późniejszym życiu wśród pań jest bardziej związane ze zdobyciem satysfakcjonującego je wykształcenia oraz rosnącej z biegiem czasu pozycji towarzyskiej.

dzpqki8

Jednym z czynników, które wpływają na kształt męskiej kariery oraz poziom szczęścia, jest również niestabilność zawodowa do 27 roku życia, czyli po prostu częste, ale niekoniecznie chciane zmiany miejsca pracy: - W przypadku mężczyzn niestabilna praca lub brak osiągnięcia pewnych celów wiąże się z negatywnym wpływem na późniejsze życie i poczuciem braku sensu na starość - twierdzi Caroline Brett, szefowa zespołu, który przyjrzał się tej kwestii.

Brett zastrzega jednak, że należy zwrócić uwagę na kontekst informacji zbieranych w ramach programu "6-Day Sample Study". Większość danych dotyczących zawirowań na rynku pracy, edukacji i późniejszej kariery oraz poziomu szczęścia pochodzi z lat powojennych, kiedy brak stabilności zawodowej był realnym problemem dla mężczyzn, a dostęp do wyższego wykształcenia - dla kobiet.

dzpqki8

Podziel się opinią

Share
dzpqki8
dzpqki8