Trwa ładowanie...
badania
09-10-2012 17:18

Wielkość penisa ma znaczenie! Nowe badania

Share
Wielkość penisa ma znaczenie! Nowe badaniaŹródło: Fotochannels.com
d2gzvsf

Nasłuchałeś się pewnie specjalistów, którzy powołując się na swoją praktykę seksuologiczną, mówili, że wielkość nie ma znaczenia. Wyniki nowych badań - opublikowane w internetowym wydaniu The Journal of Sexual Medicine - zdają się jednak zaprzeczać tej tezie. Okazuje się, że kobiety, które przeżywają orgazmy pochwowe, szczytują częściej, gdy ich mężczyźni są obdarzeni dużymi penisami.

Stuart Brody, psycholog z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji, zapytał 323 kobiety, głównie szkockie studentki, o ich doświadczenia seksualne. Panie były pytane m.in. o to, czy wielkość penisa ich partnerów miała wpływ na ich satysfakcję seksualną.

Okazało się, że tylko 160 kobiet doświadczyło kiedykolwiek orgazmu pochwowego i miało wystarczającą, dla celów badania, ilość partnerów seksualnych. Aż 60 procent kobiet z tej grupy uznało, że wielkość nie ma znaczenia, ale... 33.8 proc. respondentek stwierdziło, że przeżywały częściej orgazmy pochwowe, gdy współżyły z mężczyznami o ponadprzeciętnych rozmiarach penisów. Dla 6.3 proc. badanych penisy krótsze były lepsze niż penisy długie.

d2gzvsf

Brody, potwierdzając tym badaniem hipotezę, że wielkość jednak ma znaczenie, podkreślał, że większość kobiet, które najczęściej szczytowały w czasie seksu genitanlo-genitalnego, w wyniku stymulacji wnętrza pochwy penisem, przyznawało się do tego, że ich partner ma członka o ponadprzeciętnej długości.

- Można to tłumaczyć tym, że dłuższy penis ma zdolność do stymulowania całej długości pochwy i pobudzania szyjki macicy - powiedział Brody.

Żadna z pań nie musiała mierzyć penisów swoim kochankom. Podawane przez kobiety dane były jedynie przybliżone. Za średniej wielkości penisa, według badaczy, miał uchodzić penis o długości 14.9 cm, co odpowiada długości banknotu 20-funtowego. Kobiety musiały sobie jedynie przypomnieć, czy ich mężczyzna był "dłuższy" czy może "krótszy" niż wspomniany banknot.

Adam Smith, szkocki myśliciel i filozof, już dawno nie żyje, a szkoda - jesteśmy ciekawi, co by powiedział, na wieść o tym, że banknot z jego podobizną został wykorzystany w tak ważnym badaniu.

d2gzvsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gzvsf