Trwa ładowanie...
orgazm

Wielokrotny orgazm

Share
Wielokrotny orgazm
dczwi7l

Potrafię łatwo osiągać orgazm, ale zawsze po nim następuje faza zniechęcenia, a czytałam, że można osiągnąć wielokrotny orgazm, niestety stymulacja zaraz po pierwszym orgazmie sprawia mi ból. Są jakieś inne metody na osiągniecie takiego orgazmu? Od czego to zależy?

Odpowiedź

Wielokrotny orgazm potrafi osiągać wiele kobiet, ale są to zazwyczaj kobiety, które już rodziły. W trakcie ciąży dochodzi do przebudowy unaczynienia narządów płciowych, a także zwiększenia aktywności hormonalnej - co powoduje podwyższenie wrażliwości seksualnej, a także zazwyczaj zwiększa apetyt na seks. Efektem tego są wielokrotne orgazmy. Jednak nie każda kobieta jest w stanie je przeżywać i nie ma w tym nic dziwnego - wszyscy jesteśmy nieco inni. Skoro po przeżyciu orgazmu odczuwa Pani zaspokojenie seksualne, to widocznie na tym etapie życia nie potrzebuje Pani kolejnego orgazmu. Może to być Pani cecha osobnicza, ale może być również tak, że sytuacja ulegnie zmianie w przypadku zajścia w ciążę.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dczwi7l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dczwi7l
dczwi7l