Trwa ładowanie...
orgazm
04-10-2011 09:54

Wielokrotny orgazm

Wielokrotny orgazm
d1q2096

Potrafię łatwo osiągać orgazm, ale zawsze po nim następuje faza zniechęcenia, a czytałam, że można osiągnąć wielokrotny orgazm, niestety stymulacja zaraz po pierwszym orgazmie sprawia mi ból. Są jakieś inne metody na osiągniecie takiego orgazmu? Od czego to zależy?

Odpowiedź

Wielokrotny orgazm potrafi osiągać wiele kobiet, ale są to zazwyczaj kobiety, które już rodziły. W trakcie ciąży dochodzi do przebudowy unaczynienia narządów płciowych, a także zwiększenia aktywności hormonalnej - co powoduje podwyższenie wrażliwości seksualnej, a także zazwyczaj zwiększa apetyt na seks. Efektem tego są wielokrotne orgazmy. Jednak nie każda kobieta jest w stanie je przeżywać i nie ma w tym nic dziwnego - wszyscy jesteśmy nieco inni. Skoro po przeżyciu orgazmu odczuwa Pani zaspokojenie seksualne, to widocznie na tym etapie życia nie potrzebuje Pani kolejnego orgazmu. Może to być Pani cecha osobnicza, ale może być również tak, że sytuacja ulegnie zmianie w przypadku zajścia w ciążę.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d1q2096
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q2096