Trwa ładowanie...
24-01-2011 13:29

Wiemy jak wygrać Euro 2012!

Wiemy jak wygrać Euro 2012!Źródło: AFP
d2dv1u1
d2dv1u1

Męskim okiem

Przez lata uważano, że to zalotne spojrzenie kobiety przyciąga mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Prawdziwym wabikiem są usta, a szczególnie, jeśli są spowite czerwoną szminką.

Aby potwierdzić tę tezę, naukowcy z Manchester University posłużyli się specjalną techniką okulografii, która pozwala śledzić ruch gałek ocznych. Badania wykazały, że po dziesięciu sekundach od pierwszego spotkania z kobietą, mężczyźni poświęcają ponad połowę czasu spędzonego w obecności kobiety na przyglądaniu się jej ustom.

- Od wieków kobiety malowały swoje usta w celu zwiększenia swojej atrakcyjności. Praktyka ta sięga czasów starożytnego Egiptu - wyjaśnia dr Geoff Beattie. - Nasze badania wskazują, że czerwone usta i postrzeganie kobiecej atrakcyjności nadal są ze sobą nierozerwalnie związane. Czerwona szminka jest najpotężniejszym wabikiem, który znacząco podnosi doznania wizualne

Jak podkreśla większość makijażystek, czerwona pomadka to coś, co ratuje każdą kobietę. Każdej kobiecie jest dobrze w czerwieni, tylko trzeba umieć ją nosić.

d2dv1u1

[

]( #opinions )

Nie da się ukryć, że jest jakaś magia w czerwieni. Nie tak dawno donosiliśmy, że kobiety uznają za atrakcyjniejszych tych mężczyzn, którzy ubierają się w kolorze czerwony. Po analizie wszelkich doświadczeń nad tą barwą, znaleźliśmy klucz! Okazuje się bowiem, że czerwony to kolor zwycięstwa! Publiczność zawodów sportowych nie musi równie gorąco dopingować wszystkich zawodników. Prawdopodobnie i tak wygrają ci ubrani w czerwone stroje - twierdzą brytyjscy naukowcy. Antropolodzy Russell Hill i Robert Barton z brytyjskiego University of Durham przeanalizowali przebieg czterech dyscyplin sportowych. Wybrali sporty walki - boks, taekwondo, zapasy w stylu wolnym i w stylu klasycznym.

d2dv1u1

We wszystkich tych konkurencjach walczy ze sobą dwóch zawodników, z których jednemu losowo przydzielany jest strój czerwony, a drugiemu - niebieski. Jeśli kolor nie miałby żadnego znaczenia dla wyniku - rozumowali badacze - liczba zwycięzców poszczególnych walk, ubranych na czerwono, byłaby statystycznie zbliżona do liczby zwycięzców w niebieskich strojach. Okazało się jednak, że we wszystkich analizowanych dyscyplinach zawodnicy ubrani na czerwono wygrali więcej walk.

Uzyskane, wstępne wyniki, sugerują, że noszenie czerwonych strojów daje pewną przewagę także całym drużynom, również gdy zawodnicy przeciwnej noszą stroje w kolorze innym niż niebieski. Czerwony kolor jest w świecie zwierząt utożsamiany z wyższym poziomem testosteronu, sprawności fizycznej i agresji - wskazują badacze. Według nich, podobne skojarzenia mogą pojawiać się u ludzi i podświadomie na nich wpływać. Kolory wpływają na nastroje człowieka, emocje, okazywaną agresję.

[

]( #opinions )

Cóż... wyniki badań byłyby o wiele ciekawsze, gdyby naukowcy wzięli na warsztat polskich sportowców. Niewątpliwie ich teoria runęłaby na orłach Franciszka Smudy czy reprezentacji hokeja. Póki co tylko nasi kibice są naprawdę czerwoni... ze złości lub wstydu.

_(PAP), menonwaves/PFi _

d2dv1u1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dv1u1