Trwa ładowanie...

Więźniowie będą mieli własne "Tour de France"

Share
Więźniowie będą mieli własne "Tour de France"
Źródło: Jupiterimages
d1ezl6c

* Blisko 200 więźniów weźmie w przyszłym miesiącu udział w pierwszej więziennej wersji Tour De France, oczywiście pod okiem strażników na rowerach - poinformował dziennik _"Daily Telegraph"_.*

196 więźniów będzie jechać w grupie i nie będą mieli prawa do solowych ucieczek z peletonu. Będzie im towarzyszyć 124 strażników i więziennych trenerów. Uczestnicy wyścigu nie będą klasyfikowani w rankingu, gdyż ideą wyścigu jest stymulowanie pracy zespołowej.

CZY ICH TRZEBA RESOCJALIZOWAĆ?! >>

d1ezl6c

"Dla nas to swego rodzaju ucieczka, szansa oderwania się od codziennej rzeczywistości więzienia" - powiedział 48-letni Daniel z Nantes._ "Jeśli będziemy się dobrze zachowywać, być może zostaniemy zwolnieni warunkowo"_ - dodał.

Więzienne Tour de France będzie liczyć 2300 km. Rozpocznie się w Lille 4 czerwca, a kolejne etapy przewidziano w 17 miastach, z których każde ma więzienie. Uczestnicy będą jednak spać w hotelach. Finisz nastąpi w Paryżu.

"Ten projekt ma pomóc tych ludziom ponownie zintegrować się ze społeczeństwem poprzez rozwijanie takich wartości jak wysiłek, praca zespołowa i szacunek do samego siebie" - powiedziała przedstawicielka władz więziennych Sylvie Marion.

"Chcemy im pokazać, że przy pewnym treningu można osiągnąć swoje cele i rozpocząć nowe życie" - dodała.

(PAP) mw/ mc/

ZOBACZ TAKŻE: ILE KOSZTUJE NAJDROŻSZY ROWER NA ŚWIECIE? >>

d1ezl6c

Podziel się opinią

Share
d1ezl6c
d1ezl6c