Trwa ładowanie...

Właśnie takich kobiet pragną mężczyźni

Share
Właśnie takich kobiet pragną mężczyźniŹródło: Shutterstock.com
d3phv36

Nie biust, nie długie nogi, ani nawet wyraźne wcięcie w talii rządzą męskimi gustami. W wyborze życiowej partnerki wygląd zewnętrzny wcale nie ma decydującego znaczenia, nie jest również tak ważny, jak często do tej pory wskazywano, powołując się na czynniki "ewolucyjne" i gusta odziedziczone po naszych praojcach. Najważniejsza część ciała potencjalnej żony i matki to mózg.

Biolog ewolucyjny profesor David Bainbridge z Uniwersytetu Cambridge podsumowuje współczesne badania dotyczące często nieświadomych reguł, które rządzą męskim popędem oraz wyborem życiowej partnerki. Przy okazji uczony obala kilka mitów - pierwszym z nich jest przykładanie zbyt wielkiej wagi do wielkości biustu i krągłości, które jakoby są oznaką płodności. Bainbridge uważa, że w wyglądzie zewnętrznym decydującym czynnikiem jest symetria, którą mężczyźni podświadomie utożsamiają ze zdrowiem i młodością. W przypadku dużych piersi może być z tym kłopot. - Wielkość biustu nie ma nic do rzeczy. Duże piersi z reguły są asymetryczne, a to właśnie symetria jest tym, co pociąga mężczyzn - tłumaczy profesor.

Niebotycznie długie nogi również nie są tym, co działa na panów. Bainbridge uważa, że z reguły wolą oni coś mniej efektownego. Ważne natomiast, by damskie kończyny były... proste. - Mężczyźni nie szukają długich nóg. Proste nogi to oznaka genetycznego zdrowia i to jest bardziej atrakcyjne. Różne badania wskazują. że mężczyźni preferują nogi o przeciętnej długości - mówi Bainbridge.

d3phv36

Czy to oznacza, że długonogie i hojnie obdarzone przez naturę panie mają gorsze szanse, jeśli chodzi o długotrwałą relację, a mężczyźni nie patrzą na nie jak na potencjalne żony i matki swoich dzieci? Niekoniecznie, o ile posiadają inny atut - intelekt. - Główną rzeczą, której pożądają mężczyźni, jest inteligencja. Kolejne badania wskazują, że to właśnie ona jest najważniejsza na liście męskich priorytetów - uważa profesor.

Dlaczego sprawność kobiecego umysłu jest tak ważna dla panów szukających żony? Bainbridge wyjaśnia, że inteligencja to gwarancja tego, że kobieta będzie w stanie dobrze opiekować się dziećmi. To jednak nie wszystko - podobnie jak symetryczna twarz i sylwetka jest kolejną oznaką dobrych genów i zdrowia, ponieważ "pozwala również sądzić, że rodzice wybranki również byli inteligentni, a zatem ona sama została dobrze wychowana" - podkreśla Bainbridge.

Polecamy również:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3phv36

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3phv36
d3phv36