Trwa ładowanie...
d3r5fiw
Ciekawostki

Włoska mafia zamieszka w Polsce!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włoska mafia zamieszka w Polsce!
(Jupiterimages)
d3r5fiw

Gigantyczny przemyt papierosów ze wschodu Europy do Włoch będzie nadzorowany … z Polski przez neapolitańską kamorrę! Jak podaje „La Repubblica”, papierosy z Polski wręcz zasypały Neapol, stały się bardzo popularne ze względu na świetną jakość.

Jak podają gazety w operację przemytu kierowaną z Warszawy i Katowic zaangażowani są przestępcy z kilku krajów: Rumunii, Ukrainy, Litwy, Serbii i Słowenii. Papierosy ze wschodniej Europy trafiają przede wszystkim do Neapolu, a nad całym przemytem po włoskiej stronie trzymają pieczę przestępcy właśnie stamtąd. Ludzie powiązani z szefami potężnych klanów mafijnych takich jak Mazzarella i Sarno wysyłają całe konwoje tirów do Włoch, które korzystają z otwartych granic EU i przewożą ładunek milionów papierosów rocznie na Półwysep Apeniński.

Od 2004 roku liczba przemycanych papierosów zza wschodniej granicy systematycznie rośnie. Jak podaje agencji PAP Witold Lisocki, rzecznik prasowy Służby Celnej, nie jest tajemnicą, że spora ich część nie zostaje w Polsce. Papierosy wywozi się dalej do Europy Zachodniej, gdzie można sprzedać je dużo drożej.

Dziennik „La Repubblica” podaje, że Neapol, w którym tradycja handlu tytoniową kontrabandą jest długa, został wręcz zasypany papierosami z Polski. Sprzedaje się je wszędzie i to w zupełności jawnie. Polskie papierosy, jako te najwyższej jakości cieszą się u Włochów wyjątkową popularnością.

d3r5fiw

Podziel się opinią

Share

d3r5fiw

d3r5fiw