Trwa ładowanie...
30-05-2011 11:18

Wolność pełną piersią!

Wolność pełną piersią!Źródło: Jupiterimages
d273wc1
d273wc1

Męskim okiem

Jest taki piękny i niezwykle symboliczny obraz Eugne Delacroix zatytułowany "Wolność wiodąca lud na barykady". Co jest w nim najpiękniejszego? Otóż wolność - ta prawdziwa wolność - nie ma na sobie biustonosza. Warto o tym pamiętać dziś - 30 maja - kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Stanika!

Już od dawna wiadomo, że kobiecy biust ma walory nie tylko estetyczne ale wręcz lecznicze. Amerykańska badaczka Karen Weatherby udowodniła, że codzienne patrzenie się na kobiece piersi poprawia zdrowie mężczyzn. I to bardzo poprawia - już 10 minut wzrokowej terapii zmniejsza ryzyko zawału o połowę. Czyli że jest równie zdrowe dla organizmu, jak ćwiczenia na siłowni. Jakby tego było mało, to w wielu kulturach dotknięcie nagiej kobiecej piersi uznawane jest za "dobry omen".

(fot. PD)
Źródło: (fot. PD)

Dlaczego więc kobiety uparcie chowają swój skarb w opakowaniu? Pierwsze biustonosze powstały już w starożytnej Grecji. Greczynki wymyśliły je ponoć ze względu na brak wygody a nawet ból spowodowany uprawianiem sportu. Opaski podtrzymujące i zasłaniające biust były popularne nawet w Sparcie (co swoją drogą może tłumaczyć wieczne podenerwowanie tamtejszych wojowników). Na szczęście większość antycznych rzeźb nie uwzględnia tego elementu garderoby i dzięki temu możemy podziwiać piękno każdego niemal popiersia w całej krasie.

d273wc1

Natomiast pierwszy nowożytny biustonosz został opatentowany w 1859 roku przez pewnego nowojorczyka o nazwisku Lesher. Pół wieku później Francuzja Herminie Cadolle zaczęła produkcję i sprzedaż soutien-gorge, czyli "podtrzymywacza piersi". Pomysł bardzo spodobał się kobietom z tej prostej przyczyny, że noszenie staników powstrzymuje opadanie piersi dzięki czemu spowalnia naturalny proces naciągania skóry i wiązadeł. Innymi słowy - piersi są więzione dla własnego dobra.

A jak będzie wyglądał stanik XXI wieku? Już teraz wymyślane są najróżniejsze dodatkowe zastosowania dla tej części garderoby. Japończycy na przykład stworzyli biustonosz, który dzięki wbudowanej baterii słonecznej jest w stanie naładować telefon komórkowy.

[

]( #opinions )

Jak widać - stanik jest pożyteczny i potrzebny. Co nie zmienia faktu, że zdjęcie go choć na jeden dzień paniom krzywdy nie uczyni. Nam natomiast nie tylko doda zdrowia, ale sprawi, że będziemy czuć się szczęśliwi jak nigdy. A zatem panowie - dobrego Dnia Bez Stanika!

(menonwaves) /PFi

d273wc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273wc1