Trwa ładowanie...
21-08-2015 11:12

Wróżka prawdę ci powie?

Wróżka prawdę ci powie?Źródło: 123RF
d22zz5f
d22zz5f

Kiedyś tylko w domach, dziś aktywność rozwijają w Internecie. Wróżki online poszerzają swoją działalność! Tylko czy wróżka prawdę ci powie?

Kobiety i mężczyźni, w różnym wieku i różnej sytuacji życiowej, codziennie kontaktują się z wróżkami. Szukają pomocy w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Wierzą, że znajdą je właśnie u „przepowiadaczy przyszłości”

Wróżby sprzeczne z wiarą

W Polsce wiarę katolicką deklaruje ponad 90 proc. osób. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego powinno odrzucić się wszystkie formy korzystania z horoskopów, wróżb i przepowiedni. Ponad połowa Polaków (w tym więc i katolików) przyznaje się do czytania horoskopów, a co siódmy z nich deklaruje, że przynajmniej raz w życiu był u wróżki.

Wróżą z run, kart tarota i szklanej kuli

Wróżki lub wróżbici to osoby, od których oczekuje się, że pomogą rozwiązać problemy. Przyszłość przewidują z run, kart tarota, a nawet ze szklanej kuli. Czy jednak powinno się im zaufać?

d22zz5f

Iwona przez prawie rok pracowała jako wróżka w jednym z portali ezoterycznych. Wystarczyło, że wysłała CV i już dostała pracę. Zadzwoniła właścicielka i zadała kilka pytań. Zgadła wszystkie odpowiedzi:

- Jak udziela się rady, warto powiedzieć coś o przepływie energii, połączeniu z kosmosem, wampirach energetycznych czy boskim pierwiastku. Taka pseudonauka z promocji w Biedrze. Ale działa. Ogólnie, kryształki, amulety, wiedza Atlantydów – takie klimaty się sprawdzają. Umiejętności godne przeciętnego sprzedawcy garnków. No i trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Jeżeli pani pyta „Czy on uważa nasz związek za poważny? Ja – Zofia dd.mm.rrrr, a on brunet chyba 40-50 lat”. Łatwo można stwierdzić, że skoro nawet nie powiedział jej, kiedy się urodził, to pewnie nie kupuje teraz pierścionka zaręczynowego. Ogólnie, jeśli ktoś pyta o swój związek, to można bezpiecznie powiedzieć, że coś nie gra. Bo nie gra. Jeżeli jest wszystko pięknie i wiemy, że partner nas kocha, to to czujemy. I nie musimy o to pytać obcej baby. Jeśli się pytamy, to znaczy, że szukamy pocieszenia.

Ile zarabiają wróżki?

W zależności od rodzaju oferowanej usługi, wróżbici w godzinę mogą zarobić od 10 nawet do 300 zł. Wymaga to jednak autoreklamy na różnych forach i siedzenia przy telefonie lub komputerze niemal cały dzień.

- Cennik jednej wróżby zależy od portalu. Każda wróżka sama może go sobie wybrać. Wysyłasz do niej najtańszego smsa, czy najdroższego – zależy jak sobie ustawi. Oczywiście, im taniej tym więcej klientów. Z drugiej strony, jeśli klient zobaczy, że wróżba kosztuje powiedzmy 7 zł, to automatycznie sobie myśli „Taka droga, to na pewno musi mówić prawdę”. To tak, jak z lekami. Uważamy, że najskuteczniejsze są te drogie. To takie wróżkarskie palcebo – dodaje Iwona.

d22zz5f

Wróżko, a powiedz mi czy…?

Początkowo wróżka Iwona odpowiadała na maile, sms, telefony. Z tych ostatnich szybko zrezygnowała:

- Gdybym chciała pracować w seks telefonie, to więcej bym sobie brała za minutę rozmowy. Dzwoni do mnie mężczyzna i pyta się, jak pachnie moja różyczka. Ja tutaj już przerażona, że zadają mi pytania z ogrodnictwa. Co ja tam wiem o kwiatach. Okazało się, że nie o taką różyczkę mu chodziło. O chorobę też nie. Gdy już się zorientowałam, to zadowolona, że nie muszę ściemniać o usuwaniu mszyc, z radością powiedziałam tylko, że pomylił numery telefonów.

Wróżbiarstwo uzależnia

Niektórzy z klientów wysyłają po kilkanaście smsów dziennie, nałogowo dzwonią. Inni kontaktują się raz na pół roku. Zazwyczaj wracają, bo wróżbiarstwo uzależnia. Jeśli przepowiednie traktujemy zbyt poważnie, to może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji.

d22zz5f

- Dziewczyna wbiła sobie nóż w brzuch. Chciała popełnić samobójstwo po zobaczeniu w rozkładzie tarota karty śmierci – czytamy na portalu antytarot.blogspot.com

Ten dramatyczny przypadek skończył się na szczęście dobrze dla zainteresowanej. W porę udało się ją uratować. Autorzy tekstu przekonują, że takie sytuacje zmuszają do zastanowienia się nad stanem, w jaki mogą wprowadzić człowieka okultystyczne praktyki.

Pamiętajmy więc, że wróżba to nie zabawa, a traktowanie jej w 100 proc. poważnie nie prowadzi do niczego dobrego.

d22zz5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zz5f