Trwa ładowanie...
masturbacja
OSK
09-03-2023 09:55

Wspólna masturbacja - czy warto jej spróbować?

Seks nie musi oznaczać jedynie penetracji czy seksu oralnego. Wielu partnerów otwiera się także na wspólną masturbację. Czym jest to doświadczenie i dlaczego warto się na nie otworzyć? Jak zaproponować partnerce wspólną zabawę?

Wspólna masturbacja - jak wpływa na relację w związku?Wspólna masturbacja - jak wpływa na relację w związku?Źródło: unsplash.com
d1nhm0v
d1nhm0v

Czy wspólna masturbacja może być elementem seksu?

Wspólna masturbacja może być elementem seksu dla wielu osób. Seksualność jest złożonym i indywidualnym doświadczeniem, które może obejmować różne aktywności seksualne, w tym masturbację. Dla niektórych par masturbacja może być sposobem na zwiększenie intymności, eksplorację własnej i partnera seksualności oraz na zwiększenie podniecenia.

Ważne jest, aby obie strony wyrazili zgodę na udział w tej aktywności i aby była ona wykonywana w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, na przykład z użyciem środków antykoncepcyjnych i prewencji chorób przenoszonych drogą płciową. Wspólna masturbacja może być również dobrym sposobem na zmniejszenie presji związanej z penetracyjnym seksem i na odkrycie nowych sposobów na osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Jak urozmaicić wspólną masturbację?

Jeżeli boisz się nudy, zawsze możesz pomyśleć o urozmaiceniu wspólnych zabaw. Wspólna masturbacja to już sama w sobie interesując, ale jeśli chcesz urozmaicić to doświadczenie, istnieje kilka sposobów, które możesz wypróbować:

1. Użyj gadżetów erotycznych

Wibratory, kulki gejszy, pierścienie na penisa czy dilda mogą wzbogacić doświadczenie masturbacyjne. Dajcie sobie czas na eksperymentowanie i odkrywanie, co sprawia Wam przyjemność.

d1nhm0v

2. Spróbuj nowych pozycji

Wspólna masturbacja może być wykonywana w wielu pozycjach - leżąc obok siebie, siedząc naprzeciwko siebie lub leżąc jeden na drugim. Możecie spróbować sprawiać sobie przyjemność przed lustrem. Spróbujcie różnych pozycji, aby zwiększyć podniecenie i wygodę.

3. Użyj technologii

Wiele aplikacji i stron internetowych oferuje filmy i interaktywne poradniki dotyczące masturbacji. Możecie skorzystać z nich, aby odkryć nowe sposoby na przyjemność.

d1nhm0v

4. Użyj fantazji

Wyobraźcie sobie scenariusze erotyczne i opowiedzcie je sobie podczas masturbacji. To może być bardzo podniecające i prowadzić do intensywnych orgazmów.

5. Zmiana tempa i nacisku

Spróbujcie zmieniać tempo i nacisk podczas masturbacji. To może być bardzo stymulujące i zwiększyć doznania.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystko, co robicie podczas wspólnej masturbacji, powinno być wykonywane zgodnie z waszymi preferencjami i z poszanowaniem granic partnera/partnerki.

d1nhm0v

Dlaczego warto spróbować wspólnej masturbacji? 

Wspólna masturbacja może być bardzo intymnym i satysfakcjonującym doświadczeniem dla partnerów. Właśnie w czasie takiego seksu, partnerzy mogą dokładnie poznać swoje ciała, odkryć swoje preferencje i nauczyć się, jak sprawiać przyjemność swojemu partnerowi.

Masturbacja to intymny moment, w którym możesz skupić się tylko na sobie i swoich potrzebach. Jednak masturbacja z partnerem/partnerką pozwala na dzielenie się swoim ciałem i intymnością w sposób, który nie jest możliwy w przypadku samodzielnej masturbacji.

Wspólna masturbacja może również być dobrym sposobem na odkrycie nowych form przyjemności. Kiedy partnerzy masturbują się razem, mają okazję obserwować reakcje swojego partnera na różne rodzaje dotyku i ruchów. Mogą również nauczyć się, jak najlepiej wzajemnie pobudzać swoje erogenne strefy.

d1nhm0v

Warto jednak pamiętać, że wspólna masturbacja powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy obie strony są na to gotowe i wyrażają na to zgodę. Ważne jest również, aby wykonywać ją w sposób odpowiedzialny, z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.

Podsumowując, wspólna masturbacja może być fantastyczną okazją, aby poznać swoje ciało i preferencje, dzielić się intymnością z partnerem i odkryć nowe sposoby na przyjemność seksualną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nhm0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nhm0v