Trwa ładowanie...
08-09-2014 14:44

Wtedy jesteśmy dla nich najseksowniejsi!

Wtedy jesteśmy dla nich najseksowniejsi!Źródło: 123RF.COM
d3n9o9s
d3n9o9s

Myślisz, że kobiety szaleją wyłącznie za wysportowanymi facetami? Okazuje się, że wcale nie budowa ciała może odgrywać kluczowe znaczenie, gdy chcesz zrobić na niej wrażenie. Za najbardziej pociągających seksualnie mężczyzn uchodzą ci, którzy niekoniecznie zajmują się typowo męskimi specjalnościami. Doskonała muskulatura też nie jest warunkiem bezwzględnym, by ona oszalała na twoim punkcie.

Godziny spędzone na siłowni, dziesiątki przebiegniętych kilometrów i inne zabiegi, by utrzymać świetną kondycję i nienaganną sylwetkę. Czasami tylko po to, by podobać się jej. Teraz okazuje się, że wszystkie te treningi czy popularny "kaloryfer" nie są koniecznością, gdy chcemy uwieść piękną kobietę. Czasami wystarczy odpowiednie otoczenie. Przeprowadzone niedawno badania ujawniły, że mężczyźni najbardziej atrakcyjni wydają się nie wtedy, gdy walczą o to, by mieć ciało jak młody bóg i nie wtedy, gdy wykonują typowo męskie czynności, podczas których należy wykazać się krzepą.

Na niecodzienny eksperyment zdecydowali się brytyjscy neurobiolodzy. Podczas doświadczenia udowodnili oni, że kobiety są najbardziej podniecone, gdy widzą mężczyzn, którzy zajmują się typowo domowymi obowiązkami. Podczas testów naukowcy badali mentalne oraz fizjologiczne reakcje kobiet na widok mężczyzn, którzy krzątają się po domu, wykonując prace, które nie są utożsamiane ze zbyt męskimi. Okazało się, że panowie wydawali się im najbardziej pociągający, gdy przebywali w kuchni.

Panie znacznie bardziej wolą oglądać panów w takich sytuacjach jak pieczenie ciasta czy parzenie kawy, niż podczas wykonywania typowo męskich prac takich jak wiercenie czy piłowanie. Czy to oznacza, że wystarczy zająć się jakimś typowo domowym zajęciem, by podbić jej serce? Niekoniecznie. Ten sam eksperyment ujawnił, że np. podczas prasowania panowie nie zwalają z nóg już tak bardzo, jak podczas krzątaniny w kuchni. Ostatnie badanie ujawniło przy okazji, jak wielką moc ma filiżanka kawy podana kobiecie. Większość pań traktuje ją dokładnie w taki sam sposób jak cenny prezent od lubego.

d3n9o9s

"Jako kobieta zgadzam się z wynikami tych badań" - powiedziała dr Nikki Goldstein. "Ale musi to być zaskakujące dla niektórych mężczyzn, ponieważ wydaje mi się, że wielu z nich myśli, iż kobiety bardziej kręcą faceci, którzy angażują się w typowo męskie zajęcia".

Doktor Goldstein dodała także, że czas wspólnie spędzony w kuchni, np. na gotowaniu, może wpływać też na wzmocnienie więzi pomiędzy partnerami.

Świat się zmienia?

Nie są to jedyne badania dość drastycznie łamiące stereotypu dotyczące postrzegania mężczyzn przez kobiety. Całkiem niedawno naukowcy przedstawili zaskakujące wyniki sondażu, z którego wynika, że kobiety na dłuższą metę preferują panów, którzy mają popularny mięsień piwny, jak popularnie określa się otyłość brzuszną u mężczyzn, niż tych ze świetnie wyrzeźbioną klatką piersiową. Powód? Ci pierwsi zazwyczaj mają dużo ciekawszą osobowość. W przeprowadzonej ankiecie prawie wszystkie panie odpowiedziały, że postawiłyby na miłego pana z brzuszkiem.

RC/PFi, facet.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE: Kto ukradnie portfel niewidomemu?

d3n9o9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9o9s