Trwa ładowanie...

Wybrano Miss Universe 2010!

Wybrano Miss Universe 2010!Źródło: AFP
d1fwtnq
d1fwtnq

Stało się! Znamy już najpiękniejszą kobietę na świecie. Miss Universe 2010 została Meksykanka Jimena Navarrete

Ta urocza 22-letnia letnia latynoska piękność, wręcz powaliła na kolana jurorów i publiczność zgromadzoną w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas. Choć przez bukmacherów była oceniana bardzo wysoko (do ostatnich chwil przed rozstrzygnięciem zajmowała 3 pozycję, a za jednego dolara postawionego na piękną brunetkę można było wygrać 8) jej zwycięstwo było sporym zaskoczeniem - niemal wszyscy byli pewni sukcesu Filipinki Venus Raj, która co warto odnotować, w ogóle nie znalazła się na podium (zajęła piąte miejsce).

Tytuł pierwszej wicemiss przypadł w udziale Jamajce, Yendi Phillipps, a drugiej - Australijce Jesintie Campbell.

Jimena Navarrete pokonała 82 rywalki z całego świata, w tym naszą rodaczkę Marię Nowakowską, która z niewiadomych nam przyczyn (nie będziemy ukrywać swojego rozgoryczenia) nie znalazła się w finałowej piętnastce. Koronę Miss Universe 2010 Meksykanka odebrała z rąk ustępującej królowej piękności, innej latynoski Wenezuelki Stefanii Fernandez, co tylko potwierdza naszą tezę, że kolejny rok z rzędu jurorzy postawili na piękno, któremu daleko do wzorca europejskiego - po raz kolejny postawiono na gorący ogień południa - najwyżej notowaną Europejka była Anna Poslavska, która zdobyła tytuł trzeciej wicemiss.

Jimena Navarrete, urodziła się 22 lutego 1988 roku w pięknym, meksykańskim mieście Guadalajara, w prowincji Jalisco, słynącym ze znanej na cały świat szkoły torreadorów. Tytuł najpiękniejszej Meksykanki (Nuestra Belleza México 2009) zdobyła we wrześniu ubiegłego roku. 22-letnia Jimena jest drugą Meksykanką, która sięgnęła po koronę najpiękniejszej kobiety świata - Miss Universe. Poprzednio zaszczyt ten przypadł w udziale Lupicie Jones w roku 1991.

Wybory Miss Universe odbyły się po raz 59. Finałowa gala miała miejsce w najbardziej rozrywkowym mieście - świata Las Vegas.

d1fwtnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fwtnq