Trwa ładowanie...
01-04-2014 13:56

Wybrano Piwo Roku 2013

Share
Wybrano Piwo Roku 2013Źródło: mat.pras./ rc2.pl
d2nb2hm

Bractwo Piwne przyznało Książęcemu Ciemnemu Łagodnemu prestiżowy tytuł Piwa Roku 2013. Istniejące od 13 lat wyróżnienie otrzymuje piwo, które w danym roku zdobyło najwięcej nagród podczas najważniejszych krajowych konkursów piwnych.

Piwo Roku 2013

Książęce Ciemne Łagodne zadebiutowało w czerwcu 2012 r. Choć od tego czasu nie minęły nawet dwa lata, jego smak został już doceniony podczas wielu profesjonalnych konkursów piwnych. W trakcie największego piwnego święta w Polsce - Chmielaków Krasnostawskich - Ciemne Łagodne zdobyło najwyższą lokatę wśród piw ciemnych. Podczas III Forum Technologii Browarniczych uzyskało drugie miejsce w konkursie Golden Beer Poland, wyróżniającym się niezwykle profesjonalnym jury, w którego skład wchodzą m.in. sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Doskonałe lokaty Ciemnego Łagodnego m.in. podczas Chmielaków Krasnostawskich i Golden Beer Poland zapewniły mu przyznanie prestiżowego tytułu Piwo Roku 2013. Wyróżnienie nadawane jest przez działające od 19 lat w Polsce Towarzystwo Promocji i Kultury Piwa "Bractwo Piwne".

d2nb2hm

Ciemne Łagodne

Książęce Ciemne Łagodne jest warzone w Browarze Książęcym w Tychach. Dzięki kombinacji czterech odmian słodu jęczmiennego, wyróżnia je niezwykle bogaty smak i aromat, intensywna ciemna barwa z wiśniowymi refleksami oraz delikatna beżowa piana. Jednocześnie specjalnie dobrane składniki i odpowiednia receptura sprawiają, że piwo cechuje wyjątkowo łagodny smak. Złożony aromat to zasługa słodów: pilzneński i monachijski nadają mu biszkoptowo-miodowy bukiet, podczas gdy słód karmelowy i palony wzbogacają trunek o nuty czekolady i świeżo mielonej kawy. Zaleca się podawanie Ciemnego Łagodnego w szerokim pokalu typu tulip na wysokiej nóżce. Najlepiej smakuje schłodzone do temperatury 4-7°C. Należy nalewać je powoli po ściankach, by piwo natlenić i wydobyć jego bogaty aromat.

Mistrzowie kuchni polecają podawanie Książęcego Ciemnego Łagodnego razem z pieczonymi mięsami, ciemnymi sosami, orzechami oraz owocami i deserami, jak kawowe tiramisu.

Ciemne Łagodne to jedno z piw tworzących Kolekcję Piw Premium Książęce. Obok niego w kolekcji znalazły się Czerwony Lager i Złote Pszeniczne, uzupełniane przez sezonowe edycje limitowane. Dotychczas w ramach wariantów sezonowych pojawiły się Korzenne Aromatyczne, Burgundowe Trzy Słody oraz Jasne Ryżowe, dostępne obecnie ponownie jako wariant na wiosnę i lato.

d2nb2hm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nb2hm
d2nb2hm