Trwa ładowanie...
10-11-2010 11:04

Wydano zbiór dowcipów premiera "żartownisia"

Wydano zbiór dowcipów premiera "żartownisia"Źródło: AFP
d2ee45x
d2ee45x

Zbiór 97 żartów, opowiedzianych publicznie przez premiera Silvio Berlusconiego, ukazał się we Włoszech pod tytułem "Król , który się śmieje".

"Przez ponad 16 lat Berlusconi prezentował przy każdej możliwej okazji, publicznej i medialnej, szeroki repertuar żartów inaugurując tym samym nową formę komunikacji" - powiedział autor zbioru Simone Barillari. Na ich podstawie stworzył też niezwykły, jak się zauważa, portret szefa włoskiego rządu.

"Książka - dodał Barillari- pokazuje też, jak komizm, z oręża w walce z władzą, stał się instrumentem rządzenia".

d2ee45x

Przedmiotem jednego z żartów, opowiedzianych publicznie przez Berlusconiego, jest on sam: "Po tym, jak trafiłem do nieba, załatwiłem sobie specjalną wizę do piekła, gdzie zobaczyłem piękne tańczące kobiety i nieustającą zabawę przy suto zastawionym stole. Dlatego poprosiłem o stałe przeniesienie do piekła. Kiedy jednak dotarłem tam po raz drugi, spotkała mnie chłosta i ciosy od diabłów. Zapytałem: a gdzie kobiety, gdzie zastawiony stół? Ależ - odpowiedział szatan - to był tylko spot wyborczy. Pan powinien się na tym znać".

Podczas konferencji prasowych i publicznych spotkań oraz wieców szef rządu opowiedział budzące czasem zdumienie, czy wręcz oburzenie, dowcipy o Hitlerze i o Żydzie ukrywającym się podczas wojny. Żartował też z komunistów, homoseksualistów i z koloru skóry prezydenta Baracka Obamy.

Drwił również ze swego najbliższego i jedynego obecnie koalicjanta, przywódcy Ligi Północnej Umberto Bossiego. Wszystkie te żarty znalazły się w książce, która - jak podkreśla się we Włoszech - nie mogłaby ukazać się w innym kraju bowiem żaden inny premier na świecie nie jest takim dowcipnisiem.

(PAP)

d2ee45x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ee45x