Trwa ładowanie...
16-11-2011 14:15

Wyglądają źle, bo uprawiają za mało seksu!

Wyglądają źle, bo uprawiają za mało seksu!Źródło: Thinkstockphotos
d1568ed
d1568ed

Lista zabiegów i operacji, jakim poddają się kobiety, by dłużej zachować młodość i urodę, jest niemal nieskończona, a za sprawą rozwoju technologii i powszechnego kultu młodości wciąż się wydłuża. Nie, żeby nam to przeszkadzało - który z nas nie chciałby, by przy jego boku przez długie lata była olśniewającej urody piękność, której nie ima się czas. Jednak prawda jest taka, że nie pomogą zastrzyki, maseczki i kosmetyczne uniki, jeśli nie zapewnimy kobiecie wystarczającej ilości... seksu!

Według najnowszych badań nad kobiecym seksem, które co roku przeprowadza HealthyWoman - jeden z największych portali informacyjnych zajmujących się żeńskim zdrowiem, kobieta, która uprawia seks dostatecznie często wygląda o 10 lat młodziej od mniej aktywnych koleżanek.

"Zaraz, zaraz" - zapytacie - "ale co właściwie oznacza często?". Według HealthyWoman, by uroda Waszej partnerki przemijała znacznie wolniej, należy uprawiać seks co najmniej cztery razy w tygodniu.

"Kobiety, które uprawiają seks co najmniej cztery razy w tygodniu, są oceniane przez innych jako 10 lat młodsze (...). Oczywiście podstawową motywacją dla seksu powinna być przyjemność i chwile intymności z partnerem, ale korzyści dla zdrowia i urody to dodatkowa zaleta" - twierdzi jeden z lekarzy odpowiedzialnych za kształt badania.

d1568ed

Badania wskazują jednak, że mało która kobieta tak intensywnie korzysta z tych jakże przyjemnych zabiegów pielęgnacyjnych - i to mimo tego, że zdaje sobie sprawę z korzystnego wpływu seksu na zdrowie i urodę. 66 % kobiet utrzymuje, że uprawia seks raz w tygodniu lub jeszcze rzadziej, a jedynie 30 % chodzi do łóżka tak często (a zatem 4 razy lub więcej), by w pełni cieszyć się z odmładzających korzyści łóżkowych igraszek. Być może zmieni się to, gdy wiedza na ten temat będzie bardziej powszechna: "Kobiety nie do końca zdają sobie sprawę z fizjologicznych korzyści z seksu" - komentuje szef HealthyWoman Elizabeth Battaglino Cahill - "Oprócz zacieśniania więzi z partnerem aktywne życie seksualne obniża poziom stresu, wzmacnia mięśnie pochwy i system odpornościowy oraz pozwala spalić kalorie".

Mimo długiej listy tak wspaniałych zalet, okazuje się, że kobiety coraz częściej chodzą do łóżka... z obowiązku. Seks nie jest traktowany priorytetowo, a doba ma tylko 24 godziny - to ostatnie to argumentacja samych kobiet.

Cóż, w naszych męskich rękach pozostaje zatem sprawienie, żeby ów "obowiązek" był wyjątkowo przyjemny, a do tego tak częsty, by żaden botoks, ani kremy za tysiąc złotych nie były potrzebne.

KP/PFi

d1568ed
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1568ed