Trwa ładowanie...
01-06-2010 12:19

Wyrusz na Ibizę samochodem marzeń

Wyrusz na Ibizę samochodem marzeńŹródło: AFP
d1audmh
d1audmh

Pierwszy Test Drive Unlimited był próbą połączenia klasycznych wyścigów, freeroamingowego krążenia po mieście i rozbudowanego społecznościowego trybu multi. Druga część nie dość, że ma poprawić błędy „jedynki”, utrzymując grywalność na najwyższym poziomie, to jeszcze ma co najmniej dwukrotnie wzmocnić odczucia płynące z rozgrywki. Te pozytywne, oczywiście.

Podczas gdy większość znanych samochodowych marek, takich jak Forza, Colin czy Need for Speed, skoncentrowała się na samej idei wyścigów, Eden Studios przy pomocy Test Drive Unlimited postanowiło dać graczom połączenie freeroamingowego jeżdżenia po wyspie i zdobywania nowych fur z rozwiniętą rozgrywką sieciową. Pomysł wypalił, Unlimited zdobył serca graczy, a twórcy mogli spokojnie spocząć na laurach i odcinać kupony od udanej produkcji. Mogli, ale tak nie zrobili, przeciwnie – przystąpili do prac nad drugą, jeszcze lepszą, większą i bardziej pokazową częścią Test Drive Unlimited.

We’re going to Ibiza!

Tym razem przyjdzie nam zwiedzać całkiem nową wyspę – Ibizę. Równie piękną jak O'ahu, usianą małymi miasteczkami i licznymi drogami. Przemierzymy i te biegnące wzdłuż wybrzeża, i te ciągnące się przez pustynie, i wreszcie offroadowe tracki, po których będziemy mogli przemieszczać się zarówno sportowymi samochodami, jak i machinami 4x4. Z czasem graczy spotka jeszcze większa niespodzianka – gdy odblokujemy lotnisko na Ibizie (to znaczy kupimy je), będziemy mogli polecieć na O'ahu, która została odpowiednio przemodelowana: pojawiło się na niej sporo nowych tras, zarówno tych asfaltowych, jak i bocznych dróg. Ot, taka niespodzianka dla wszystkich darzących „jedynkę” specjalnym afektem. To nie koniec atrakcji – druga odsłona serii zapewni także cykl dnia i nocy, który ma zmieniać się co 2 i pół godziny czasu rzeczywistego. Krążenie po mieście po zapadnięciu zmroku? Spokojna jazda po półwyspie i obserwacja wschodu słońca? Proszę bardzo, to wszystko będzie możliwe w Test Drive Unlimited 2. A nawet więcej, bo
poranny wschód słońca może zostać przesłonięty przez chmury, z których za chwilę luną na nas strugi deszczu. Zmienne warunki pogodowe wraz ze zmiennym cyklem dobowym mają być kolejną nowością, jeszcze bardziej uwiarygodniającą zabawę.

Igiełki prosto z salonu

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to ponownie skoncentrujemy się na zdobywaniu kasy i wydawania jej na nowe samochody i budynki. Samych aut ma być ponad 200, w tym między innymi takie tuzy, jak Koenigsegg CCXR Edition, Gumpert Apollo Sport, Dodge Charger SRT8, Aston Martin DBS, Ford Mustang GT czy Audi TT RS Roadster. Otrzymamy również możliwość kontrolowania maszyn 4x4 (czekamy na SUV-y), jednak w zamian z gry zostanie wycofana opcja jazdy motorem. Na osłodę autorzy dodadzą model uszkodzeń, choć na tę chwilę nie wiadomo, czy będzie on pełnił tylko kosmetyczną rolę, czy rzeczywiście wpłynie na zachowanie się pojazdów na trasie. Czytaj więcej w serwisie gry.wp.pl

d1audmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1audmh