Trwa ładowanie...
19-10-2012 12:08

Wyrzuć białe skarpetki!

Wyrzuć białe skarpetki!Źródło: Eastnews
d1kf3gm
d1kf3gm

Białe skarpety to totalny obciach, większość eleganckich mężczyzn od dawna o tym wie. Do czarnych butów mógł je zakładać Michael Jackson, nikt inny już sobie na to nie pozwala. Dlaczego?

Jeśli chcesz skupiać spojrzenia na swoich roztańczonych stopach - jak Michael - to proszę bardzo. Jeśli właśnie grasz w tenisa, to ok. Ale jeśli masz zamiar iść tak do pracy albo na randkę, to jeszcze raz spójrz w lustro. Nie widzisz tego?

Po pierwsze, nie pasują do twoich butów. Zresztą, czy białe skarpetki do czegoś pasują? Po drugie, odcinają się, szczególnie jeśli reszta twojego stroju jest kolorystycznie stonowana. Do brązowych lub czarnych butów nigdy nie zakłada się białych skarpetek! Najlepiej, jeśli będą dobrane zgodnie z kolorem i krojem twoich spodni, podobnie jak buty. Zadbaj o to, a zobaczysz, że od razu będziesz inaczej postrzegany.

Do lekkich jasnych spodni zakładaj skarpetki dopasowane do koloru spodni (chyba że chcesz uzyskać jakiś szczególnie ekstrawagancki efekt - czego nie polecamy). Do garnituru dobierz odpowiednie wizytowe obuwie, dopiero potem spójrz na swoje skarpetki i wybierz takie, które będą miały taki sam kolor. Jeśli chcesz ubrać czarne buty, ubierz też czarne skarpetki. Nigdy jaśniejsze niż reszta stroju!

d1kf3gm

Pamiętaj jednak, że nie chodzi tylko o kolor, ale oczywiście także o ich rodzaj. Nie ubieraj skarpet frotte, czy innych sportowych lub turystycznych, nie zakładaj także skarpet zmechaconych, powyciąganych, zwyczajnie starych. Takim strojem sugerujesz innym, nie tyle, że nie zależało ci na zaproszeniu , ale że... po prostu o siebie nie dbasz.

Jeśli ludzie są tak wrażliwi na punkcie źle dobranych skarpet, to pomyśl, jak cię będą odbierali, jeśli pokażesz im się w białych skarpetkach! Nie wolno ich zakładać nawet do jeansów - w co wielu mężczyznom nadal trudno uwierzyć.

Możesz uważać, że te zasady są głupie i staroświeckie, ale nie możesz winić ludzi za to, że oceniają cię, patrząc na twój strój. Tak już niestety jest. Dlatego nie dziw się, że będziesz uchodził z prostaka, gdy zobaczą cię - jakże to "modne" w Polsce - w białych skarpetkach i sandałach lub, co gorsza, w białych skarpetkach i basenowych klapkach.

Jest jeszcze jeden praktyczny powód, dla którego nie powinno się nosić białych skarpet. One bardzo szybko się brudzą! Oczywiście nie chodzi o to, że ciemne skarpety można zmieniać rzadziej niż inne - jeśli pomyślałeś chociaż w ten niedorzeczny sposób, to już źle o tobie świadczy.

W Polsce panuje obyczaj zdejmowania obuwia, gdy wchodzi się do kogoś do domu. Jeśli masz na sobie białe skarpetki, a gospodarz niestety nie zadbał o czystość podłogi, zaczną zbierać kurz. A nie ma niczego gorszego od mężczyzny w brudnych białych skarpetkach... (Ijuh, facet.wp.pl)

d1kf3gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kf3gm