Trwa ładowanie...
d94g5cb

Wysoka jakość w parze z niską ceną. Przejrzyj garnitury na zimę i lato

Garnitur to ubiór, który potrafi dodać powagi i elegancji każdemu mężczyźnie. Musi być jednak wykonany z dobrej jakości tkaniny, a także skrojony tak, by pasował do sylwetki osoby go noszącej. Na szczęście dobre jakościowo garnitury kupisz teraz nawet za 25 proc. ceny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dobrze dopasowany garnitur za niewielkie pieniądze
Dobrze dopasowany garnitur za niewielkie pieniądze (Shutterstock.com)
d94g5cb

Polecamy garnitury, które nadają się zarówno na oficjalne okazje, jak i do pracy. Niezależnie od rodzaju będziesz prezentować się świetnie. Za dobry jakościowo strój nie musisz płacić więcej niż 1000 zł, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Tkanina na garnitur

Wybór tkaniny, z której uszyto marynarkę i spodnie, podyktowany jest przede wszystkim względami praktycznymi, w tym warunkami pogodowymi. Garnitury na lato powinny być przede wszystkim przewiewne, co zapewnia odpowiednio luźny splot takich tkanin jak lnu czy bawełny. Garnitur będzie więc o wiele lżejszy niż wersje zimowe, choć może wymagać częstszego prasowania ze względu na delikatność materiału.

d94g5cb

Typowo zimową tkaniną jest wełna z domieszką materiałów syntetycznych, które zapewniają należytą wytrzymałość. Cechuje się odpowiednio ciasnym splotem, który zapewnia więcej ciepła, ale również lepiej znosi długie przechowywanie w szafie. Poza wełną warto również pokusić się na garnitur wykonany z kaszmiru czy modnej w ostatnich latach alpaki.

  123RF
(123RF)

Modny krój

Zarówno marynarka, jak i spodnie powinny być doskonale dopasowane do ciała. Jeżeli po założeniu na plecach pojawią się pionowe fałdki, oznaczać to będzie, że jest ona zbyt luźna, z kolei poziome marszczenia będą wymagać marynarki nieco luźniejszej w barkach. Warto zwrócić również uwagę na to, jak marynarka prezentuje się po zapięciu. Jeśli wokół guzików tworzy się charakterystyczna "gwiazda" z fałdek materiału, należy wybrać nieco większy rozmiar. Pamiętaj również, że po założeniu klapy powinny przylegać do klatki piersiowej. Jeżeli łamią się lub odstają, nie wygląda to estetycznie.

Czerń na wieczór, granat na co dzień

Czarne garnitury uznaje się z reguły za ponadczasowe, jednak obecnie panowie sięgają po bardziej wyszukane kolory. Bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się szarość, a prawdziwą furorę w ostatnich latach robi granat, zwłaszcza w przypadku oficjalnych spotkań w ciągu dnia. Na wieczór oraz bardzo oficjalne uroczystości – takie jak śluby – warto jednak zarezerwować czarny garnitur.

d94g5cb

Kwestia ceny

Na cenę garnituru składa się nie tylko marka, ale również jakość materiału oraz krój. Przyjmuje się, że dobrej jakości garnitur kosztuje powyżej 1000 zł, choć oczywiście łatwo znaleźć również takie za 2 lub 3 tysiące złotych. Ze względu na wysoką cenę, jak i również obawę przez zniszczeniem, przeznaczone są przeważnie na wyjątkowe sytuacje. Garnitury poniżej tego progu z reguły traktowane są jako strój codzienny na luźniejsze okazje. Uważni kupujący z naszą pomocą z pewnością znajdą garnitur o odpowiedniej jakości w dobrej cenie.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d94g5cb

Podziel się opinią

Share
d94g5cb
d94g5cb