Trwa ładowanie...
02-01-2013 12:55

Wysokie obcasy: te kobiety są po prostu bardziej seksowne

Wysokie obcasy: te kobiety są po prostu bardziej seksowneŹródło: 123RF
d1v2d90
d1v2d90

Wszyscy wiemy, że wysokie obcasy są znacznie bardziej seksowne od rozdeptanych trampek, ale teraz mamy na to dowody natury naukowej! Drogie panie - jeśli chcecie przyciągnąć męską uwagę i podkreślić swoje atuty, bez dwóch zdań powinniście założyć buty na wysokim obcasie. Seksapil nieodłącznie wiąże się ze szpilkami!

Naukowcy z Uniwersytetu w Portsmouth wykonali solidną analizę "kwestii obcasa". Na początek sfilmowali kobiety spacerujące po ulicy zarówno w butach na wysokim obcasie, jak i w płaskim obuwiu. Obraz poddano specjalnej obróbce, "rozmazując" twarz, ciało i obuwie - widoczne były właściwie jedynie kontury postaci. Następnie przetworzony film demonstrowano osobom uczestniczącym w badaniu i proszono, by oceniły atrakcyjność przedstawionych w nim postaci.

Nie musimy chyba mówić, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni za bardziej atrakcyjne uznały postaci spacerujące w butach na wysokim obcasie oraz ich sposób poruszania. Panie, które poruszały się w butach z płaską podeszwą, częściej były również uznawane za mężczyzn.

Zatem co takiego robią z kobietami wysokie obcasy, że panie, które je noszą są postrzegane jako bardziej atrakcyjne? Głównie chodzi o zmianę sposobu poruszania i postawy, jaką wymusza takie obuwie. Kobiety spacerujące na wysokim obcasie mają krótszy krok, stąd robią na minutę około 110 kroków trwających około 1,09 sekundy każdy. Dla porównania panie w butach na płaskiej podeszwie robią 106 kroków na minutę, a każdy z nich trwa 1,13 sekundy.

d1v2d90

Drobne kroczki zamiast swobodnych "susów" to jednak nie wszystko - kluczową sprawą jest kołysanie bioder. Stopień kręcenia pośladkami u pań na wysokim obcasie wynosi aż 4,16, podczas gdy u miłośniczek trampek - zaledwie 3,06. A właśnie rozkołysane podczas chodzenia biodra uważa się za synonim kobiecej atrakcyjności: - Uważamy, że wysokie obcasy wpływają na zwiększenie typowo seksualnych właściwości kobiecego chodu, wywołując podniecenie seksualne u mężczyzn - konkludują autorzy badań.

Co jednak z kobietami? Przecież one również uznały postaci poruszające się na wysokich obcasach za bardziej seksowne. Odpowiedź jest prosta - konkurencja! Panie po prostu wiedzą, co działa na mężczyzn, i starają się wyczuć nosem ewentualne rywalki czyli po prostu bardziej atrakcyjne kobiety. Nawet jeśli same mają na nogach dwudziestocentymetrowe "szpile", gdy widzą w pobliżu inne miłośniczki obuwia na wysokim obcasie, zapala im się lampka ostrzegawcza.

Oczywiście feministki powiedzą zaraz, że wysokie obcasy są jednym ze sposobów na zniewolenie kobiet, uniemożliwiając im swobodne poruszanie, szybką ucieczkę przed napastnikiem oraz deformując układ szkieletowy... Same kobiety wiedzą jednak lepiej - przeciętna przedstawicielka płci pięknej ma w swojej szafie od 4 do 25 par obuwia na wysokim obcasie i co najmniej raz w tygodniu wychodzi w nich z domu.

KP/PFi, facet.wp.pl

d1v2d90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v2d90