Trwa ładowanie...

Wywiad z Miss Polonia Grudziądza!

Share
Wywiad z Miss Polonia Grudziądza!Źródło: Biuro Miss Polonia
d4d99kb

29 maja wybrano Miss Polonia Grudziądza 2010, która stała się oficjalną reprezentantką województwa kujawsko-pomorskiego w konkursie Miss Polonia 2010. Została nią Karolina Zielińska.
Wiek: 21 lat.
Miejsce zamieszkania:Brodnica.
Wykształcenie/zawód: studiuje na kierunku turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Zainteresowania/hobby:

Czytanie książek.
Nauka języków obcych – aktualnie angielskiego i hiszpańskiego.
Fotografia – od niedawna.
Kiedy chce się zrelaksować, bierze aromatyczną kąpiel, a potem słucha muzyki Norah’y Jones.

O SOBIE:

Jestem wesoła i spontaniczna, kocham się śmiać, chociaż przez swoją wrażliwość często się wzruszam. Zawsze staram się zobaczyć dobre strony każdej sytuacji, bo wiem, że nawet złe chwile czegoś mnie uczą, wzbogacają o nowe doświadczenia i sprawiają, że staję się silniejszą osobą.

d4d99kb

Nie boję się podejmować dyskusji, mam swoje zdanie na wiele tematów (nawet tych, z którymi bezpośrednio nie wiążę swoich zainteresowań), ale szanuję i toleruję zdanie innych ludzi.

Kiedy mam jakieś zadanie do wykonania, angażuję się w nie całą sobą i staram się pracować jak najlepiej potrafię. Cenię sobie ludzi z pasją. Sama nie czuję się ograniczona otaczającą mnie rzeczywistością. Dla mnie istnieje drugi, równoległy świat pełen fantazji, duchowości oraz marzeń.

Mam duży dystans do swojej osoby. Potrafię przyjmować zarówno komplementy, jak i konstruktywną krytykę. Myślę, że ta umiejętność bardzo pomaga mi w życiu, a także motywuje do pracy nad sobą.

Wygrana w konkursie Miss Grudziądza to sukces. Jednak uważam, że odnoszone sukcesy nie powinny zmieniać ludzi i pomimo tego, że teraz stałam się bardziej spontaniczna i pełna energii, to wciąż mam w sobie tą skromność i otwartość dziewczyny z sąsiedztwa. Wolne chwile spędzam z bliskimi, którzy zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie z mojej strony.

d4d99kb

O wyborze kierunku studiów zadecydowała moja ciekawość świata. Zawsze byłam ambitna i nadal mam potrzebę uczenia się nowych rzeczy i udoskonalania tych, które już potrafię. Mimo, że nigdy nie byłam tzw. kujonem, bo nie lubiłam spędzać całych dni nad książkami, to ukończyłam szkołę średnią z wynikiem 5,22. Na studiach nadal dobrze sobie radzę;) Uważam, że najważniejsze jest to, co ma się w głowie i w sercu, bo uroda z czasem przemija…

W przyszłości chciałabym być silną i pewną siebie kobietą, która dzięki ciężkiej pracy odnosi sukcesy. Marzę o tym, żeby uprawiać zawód, który da mi satysfakcję oraz o kochającej rodzinie, dzięki której poczuję się bezpieczna i spełniona.

O KONKURSIE MISS POLONIA:

Do wzięcia udziału w konkursie Miss Polonia Grudziądza namówiła mnie moja koleżanka Agnieszka, mieszkająca w sąsiednim pokoju w akademiku. Długo nie chciałam się zgodzić, ale w końcu przekonała mnie, że warto byłoby przeżyć taką przygodę i poznać wiele nowych, ciekawych osób. I tak obie przeszłyśmy casting, razem chodziłyśmy na próby i wspierałyśmy się nawzajem do samego końca. Niestety tylko mi udało się zakwalifikować dalej...

Nadal nie do końca dociera do mnie fakt, że będę przedstawicielką swojego województwa w kolejnych, ogólnopolskich etapach konkursu…Będę starała się godnie reprezentować Kujawy i nie poddawać się nawet wtedy, kiedy napotkam na swojej drodze trudności. Jestem dumna i wdzięczna, że zostało mi to dane. Wiem, że przede mną sporo pracy, przede wszystkim nad pogodzeniem obowiązków związanych ze studiami, rodziną i konkursem, ale jestem gotowa na to, żeby sobie z tym poradzić.

d4d99kb

Konkurs Miss Polonia jest dla mnie przygodą mojego dotychczasowego życia i mam nadzieję, że stanie się w przyszłości czymś więcej, że pozwoli mi poznać wielu ludzi i reprezentować Polskę również wśród innych krajów i kultur. Chciałabym bliżej poznać świat, o którym dziewczyna z małej miejscowości często może tylko pomarzyć…

Już w chwili, gdy przeszłam pierwszy casting postanowiłam, że będę robiła wszystko, żeby obalić stereotyp, że Miss to tylko ładna buzia. Byłabym bardzo szczęśliwa, gdybym mogła choć trochę pomóc ludziom, dla których los nie był łaskawy, ubogim rodzinom, szczególnie małym dzieciom, które zamiast beztroskiego dzieciństwa cierpią głód i zapadają na różne choroby. Ważny jest dla mnie również problem starszych osób, które często nie są traktowane z należytym szacunkiem. Sama niejednokrotnie byłam świadkiem nieuprzejmych, a czasem nawet złośliwych zachowań młodzieży wobec nich, co dotyka mnie szczególnie bardzo, ponieważ sama nie mam już dziadków.

Często słyszy się o złym traktowaniu starszych ludzi w domach pomocy czy w hospicjach. Wielu z nich dostaje tak niską emeryturę, że ledwo starcza na opłacenie rachunków, a przecież całe życie pracowali na spokojną starość. Zbyt rzadko mówi się o tym, jak ważną skarbnicą wiedzy, miłości i mądrości są nasi seniorzy, których niedługo może już zabraknąć…Mam nadzieję, że dzięki udziałowi w wyborach Miss Polonia wkrótce będę miała szansę pomóc także im.

O WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM:

Województwo kujawsko-pomorskie może być dumne zarówno ze swojego dziedzictwa przyrodniczego, jak i historycznego. Mamy tu duże kompleksy leśne, piękne jeziora, czyste rzeki, a także uzdrowiska i mnóstwo zabytkowych, urokliwych miejsc.

d4d99kb

Zacznę od miejscowości, z której pochodzę, czyli Brodnicy. Jest ona położona w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, nad rzeką Drwęcą, powiązana geograficznie z Pojezierzem Chełmińskim i Mazurskim. W 2000 roku została dołączona do obszaru „Zielonych Płuc Polski”, zatem jest to świetny obszar dla turystów, którzy mogą tu wypocząć, spędzając czas nad jeziorami, a także dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Mogą one przemierzać piesze, rowerowe i kajakowe szlaki Pojezierza Brodnickiego. Wybitne walory krajobrazowe i przyrodnicze sprawiły, że utworzono tu Brodnicki Park Krajobrazowy. Na jego terenie znajduje się ponad 60 jezior. Jest tu również wyjątkowy, trójkątny rynek i dużo zabytków mojego ponad 700-letniego miasta, które naprawdę warto zobaczyć.

Chciałabym również wspomnieć o Grudziądzu, który „przyczynił się” do tego, że biorę udział w wyborach Miss i poznałam wielu wspaniałych ludzi… Leży on na Pomorzu Nadwiślańskim, na prawym, malowniczym brzegu Wisły. Jest to miasto, którego lokalizacja jest niezwykle dogodna, choć może jeszcze nie do końca wykorzystana. Można tu znaleźć wiele pięknych, zielonych miejsc i ciekawych zabytków (fragmenty średniowiecznych murów miejskich z bramą wodną, kościół św. Mikołaja, staromiejskie kamienice, liczne budowle barokowe itd.), o czym wiele osób być może nie wie. Ja osobiście polecam spacer nad Wisłą!

Pięknym, klimatycznym miastem, które warto odwiedzić, jest na pewno Toruń. Ta niezwykła miejscowość jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gotycka architektura starówki, średniowieczne kościoły, brukowane uliczki oraz dom, w którym urodził się astronom Mikołaj Kopernik, przyciągają rzesze turystów z Polski i zagranicy. Można tu spędzić miłe chwile spacerując po Starym Mieście czy nad Wisłą i oczywiście skosztować toruńskich pierników ;) Miasto tętni życiem również nocą!

Z Torunia warto pojechać do pobliskiego Ciechocinka – największego i najbardziej znanego uzdrowiska nizinnego. Jego bogactwami są złoża wód mineralnych, korzystne warunki klimatyczne i walory krajobrazowe. Charakterystyczną dla Ciechocinka budowlą są unikalne drewniane tężnie służące do odparowywania wody z solanki. Wokół nich panuje słynny leczniczy mikroklimat.

d4d99kb

W województwie kujawsko-pomorskim jest jeszcze wiele bardzo ciekawych miejsc. Polecam również odwiedzenie Bydgoszczy, Inowrocławia, Kruszwicy, Biskupina oraz Żnina.

Sądzę, że na miano Honorowego Ambasadora Województwa Kujawsko – Pomorskiego zasługuje, już wcześniej przeze mnie wspomniany, Mikołaj Kopernik – wybitny astronom, który „wstrzymał słońce, a ruszył Ziemię” i zrewolucjonizował ówczesny sposób myślenia (w czasach, w których takie teorie uznawane były za herezję i początkowo książkę Kopernika wpisano nawet na listę ksiąg zakazanych!). Do dziś jego nazwisko jest powszechnie znane i szanowane.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4d99kb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d99kb
d4d99kb