Trwa ładowanie...
15-10-2012 11:59

Wzdychasz do starej partnerki?

Share
Wzdychasz do starej partnerki?Źródło: fotochannels.com
d1yjzy4

Zastanawialiście się ile prawdy jest w powiedzeniu "stara miłość nie rdzewieje"? Okazuje się że całkiem sporo. Do swoich dawnych ukochanych sprzed lat wzdychają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Tyle że z zupełnie różnych powodów.

Ona złamała ci serce, a ty wciąż do niej wzdychasz i wspominasz ją, choć od czasu, gdy byliście razem minęło wiele lat? Nie martw się - nie jesteś wyjątkiem: jak wynika z brytyjskich badań, o powtórnym związku ze swoją pierwszą miłością marzy co czwarty mężczyzna. I to niezależnie od tego, jak skończył się tamten związek, ani od tego czy obecnie jest samotny, czy też związał się z inną kobietą. A co siódmy facet nadal utrzymuje kontakt ze swoją dawną ukochaną.

Czyżbyśmy byli sentymentalni? A może chodzi o coś więcej? Według naukowców pierwsza miłość ma na nas ogromny emocjonalny wpływ, przez co z biegiem lat bardzo ją idealizujemy zapominając o wszystkich bolesnych przeżyciach. Dawna partnerka staje się w naszej wyobraźni kompanem idealnym "do tańca i do różańca". - Tęsknota za pierwszą, wyidealizowaną miłością może być sygnałem, że mężczyzna jest niezadowolony z obecnego związku, że mniej lub bardziej świadomie marzy o ucieczce - uważa prof. Cary Cooper z Lancaster University. Być może właśnie dlatego aż 21 procent mężczyzn, którzy są w kontakcie z dawnymi partnerkami utrzymuje to w absolutnym sekrecie przed tą obecną.

d1yjzy4

Tymczasem okazuje się, że panie też tęsknią za swoimi byłymi partnerami. Tyle że z nieco mniej sentymentalnych powodów. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla sieci sex- shopów Lovehoney - aż 38 proc. kobiet uważa, że ich seks z obecnym partnerem jest gorszy niż w poprzednim związku.

Wszystko dlatego, że jak tłumaczy seksuolog Tracey Cox, wiele kobiet wybierając męża myśli przede wszystkim o bezpieczeństwie, lojalności i wychowaniu potomstwa. Natomiast atrybuty fizyczne czy umiejętności w łóżku schodzą na plan dalszy. W rezultacie już po ślubie panie często fantazjują o swoim eks.

Na szczęście dla nas kobiety znacznie rzadziej decydują się na utrzymywanie kontaktu ze swoim byłym. Nawet obecnie, kiedy dzięki internetowi odnalezienie dawnego partnera, czy partnerki z przeszłości stało się niezwykle łatwe. Jednak wśród tych, które zdecydowały się na odświeżenie znajomości, niemal połowa zrobiła to właśnie ze względu na seks.

No cóż, jedyne, co może nas w tej sytuacji jakoś pocieszyć to wynikający z prostej arytmetyki fakt, że prawie 60 procent pań biorących udział we wspomnianym wyżej sondażu uważa obecnego partnera za satysfakcjonującego seksualnie. Natomiast zaledwie 3 procent ankietowanych przyznało, że "orgazm życia" przeżyło z nieznajomym w czasie przypadkowego seksu.

Mamy zatem trzy wyjścia: łudzić się, że jesteśmy w tej satysfakcjonującej większości, pocieszać tym, że być może nasza była wciąż ma na nas ochotę, albo... proponować seks nieznajomym.

(manonwaves)/PFi

d1yjzy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yjzy4