Trwa ładowanie...
d386mfp
Seks

Z rudymi najczęściej!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z rudymi najczęściej!
(Thinkstockphotos)
d386mfp

Czy jest sens po raz kolejny zastanawiać się, czy faceci wolą blondynki? W końcu to brunetki kojarzone są z latynoskim seksapilem i gorączką upojnych nocy? A może jednak prym wiodą zdecydowane na wszystko drapieżne rude?

Gdy nie sposób udzielić odpowiedzi na to odwiecznie nurtujące ludzkość pytanie, z pomocą przychodzi statystyka i badania naukowe. Zdziwicie się, ale niezależnie od gustów, kolor włosów wpływa na to, jak często kobiety uprawiają seks! W doborze partnerki można zatem kierować się nie tylko kryterium estetycznym, ale i obietnicą erotycznych rozkoszy zapisanych właśnie w kolorze kobiecych włosów.

Okazuje się, że bezapelacyjnie prym wiodą... rudowłose! Jak, dlaczego i skąd o tym wiadomo?

d386mfp

Grupa naukowców z Hamburga postanowiła po raz kolejny zajrzeć do alkowy żeńskiej części populacji i sprawdzić, jak często kobiety uprawiają seks. Następnie porównywano wyniki z danymi zgromadzonymi na temat ankietowanych kobiet - w tym właśnie z kolorem włosów. Okazało się, że najbujniejsze życie seksualne prowadzą rudowłose - również te farbowane!

Ale to nie wszystko - jak komentuje prowadzący badania uczony Werner Habermehr - kobiety o włosach koloru ognia nie tylko najczęściej uprawiają seks, ale mają na koncie również najwięcej partnerów seksualnych, zostawiając w tyle blondynki i brunetki.

[

]( #opinions )

d386mfp

Naukowcy zanalizowali również ukryte sygnały erotyczne związane z kolorem rudym. Okazuje się, że jeśli rudowłosa kobieta przefarbuje się na inny kolor, daje męskiej części otoczenia sygnał, że szuka poważnego związku i stabilizacji. Natomiast farbowanie włosów na rudo wiąże się z otwarciem na nowe, bardziej intensywne emocje i odczucia, również seksualne.

A wszystko dlatego, że kolor czerwony zakodowany jest w ludzkiej świadomości jako kolor pożądania i świadomości. To, że rudowłose kobiety mają bujniejsze życie seksualne od blondynek i brunetek, wynika również z tego, że w relacjach z nimi mężczyźni są bardziej bezpośredni i nastawieni na seksualne rozkosze. Łóżkowy finał następuje zatem szybciej - a to wpływa zarówno na zanotowaną u rudych kobiet wyższą częstotliwość zbliżeń, jak i większą liczbę partnerów seksualnych.

KP/PFi

d386mfp

Podziel się opinią

Share
d386mfp
d386mfp