Trwa ładowanie...

Za dużo seksu szkodzi młodym dziewczętom!

Za dużo seksu szkodzi młodym dziewczętom!Źródło: Jupiterimages
dk7685d
dk7685d

Promowany przez media wizerunek młodej kobiety jako obiektu seksualnego zagraża rozwojowi fizycznemu i umysłowemu dziewcząt - ostrzegają amerykańscy naukowcy.

Jak wynika z raportu American Psychological Association szkodliwe mogą być kolorowe pisma, internet, telewizja, filmy, gry wideo i teledyski. Wszechobecna seksualizacja może prowadzić do niepewności co do własnego ciała, a także depresji i zaburzeń odżywiania.

Natrętne obrazy mogą również mieć ujemny wpływ na rozwój seksualny. Przez seksualizację naukowcy rozumieją wiązanie wartości danej osoby wyłącznie z jej seksualną atrakcyjnością lub zachowaniem i ukazywanie wyłącznie jako obiektu seksualnego.

Przytoczonym przykładem jest reklama, na której Christina Aguilera w szkolnym mundurku z rozpiętymi guziczkami liże lizaka. Autorzy raportu wzywają rodziców , władze szkolne i przedstawicieli służby zdrowia, aby byli świadomi potencjalnego wpływu mediów na dziewczęta i młode kobiety i włączali do programów wychowania seksualnego elementy pozwalające unikać zagrożeń.

Są też za działaniami rządu w kierunku ograniczeni ilości seksu w mediach i reklamach oraz przedstawianiem dziewcząt jako kompetentnych i wyjątkowych jednostek.

_ (PAP) pmw/ krx/_

dk7685d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7685d