Trwa ładowanie...
27-02-2015 10:01

Zabiegany w pracy i w życiu? Amica dotrzyma ci kroku

Share
Zabiegany w pracy i w życiu? Amica dotrzyma ci krokuŹródło: Shutterstock.com
d4biyrr

Codzienne życie potrafi nabrać nadzwyczajnego tempa. Praca, konferencje, spotkania, rodzina, dzieci, sytuacje losowe. W związku z bardzo dynamicznym trybem naszego życia staramy się znajdywać możliwie jak najszybsze sposoby, na wykonanie codziennych obowiązków. Najprostsze czynności, takie jak choćby właśnie pranie, pochłania nie tylko nasz czas, ale i pieniądze. To nie wszystko, na czym zależy nam najbardziej. Szukamy pralki, której żywotność będzie długa, pralki wyposażonej w najnowsze technologie, piorącej szybko, dokładnie i efektywnie. Nowe rozwiązania dostępne na rynku mogą temu sprostać.

Mogłoby się zdawać, że różnice między dostępnymi na rynku pralkami są minimalne. Nic bardziej mylnego. Zaawansowany technologicznie sprzęt udowadnia nam, że w bardzo efektywny, satysfakcjonujący i szybki sposób możemy zadbać o czystość naszych ubrań bez zbędnej straty czasu i pieniędzy. Nowoczesne pralki dają nam szeroki wybór nowych programów oraz wygodne rozwiązania, zapewniające użytkownikom minimalną ilość czasu spędzonego przy urządzeniu. Jest to szczególnie ważne prowadząc dynamiczny tryb życia, kiedy ciężko jest nam zaplanować swój dzień. W jaki więc sposób pralka może ułatwić nam życie?

d4biyrr

Oszczędź swój czas z nowoczesnymi technologiami

Zaoszczędzić chcielibyśmy na wielu płaszczyznach - nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas. Zacznijmy od rozwiązania nazwanego AquaBall - jest to zawór kulowy, który zwiększa skuteczność prania, dzięki całkowitemu wykorzystaniu środka piorącego. Otóż, już na samym początku prania, aż 30 proc. środka piorącego osadza się w wężu odpływowym, natomiast 70% jest wykorzystane podczas cyklu piorącego. Wraz z systemem AquaSteam, pozwalającym na kilkukrotne zraszanie pranej odzieży mieszanką wody i detergentu pobranego z dna okolic bębna, pralka wyposażona w ten system gwarantuje kompletne wykorzystanie zastosowanego detergentu. Płacimy zatem tyle samo za zużyty detergent, jednak z jego większą wydajnością. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe stało się skrócenie czasu prania, ponieważ lepsze wykorzystanie środka piorącego nie wymaga wydłużania cyklu prania.

Kiedy nie mamy czasu na długie pranie, warto poszukać urządzenia, które zaoferuje nam nowoczesny program wyjątkowo krótkiego prania. Wystarczy zaledwie 12 minut, aby z bębna wyciągnąć czyste ubrania. Jest to najkrótszy program prania w nowych modelach i jeden z najkrótszych na świecie. Program taki nie nadaje się do usuwania plam z dziecięcych ubranek, ale świetnie poradzi sobie z odświeżeniem garsonki, koszuli czy spodni. Dla miłośników wysiłku fizycznego dostępny jest dedykowany program "Sport", a dla osób noszących delikatne ubrania opcja prania ręcznego.

Wiele osób dba o swoją garderobę i nie dopuszcza do jej mocnego zabrudzenia. Koszula, w której byliśmy dzisiaj w pracy nie nadaje się do ubrania następnego dnia, ale też nie wymaga specjalnie intensywnego procesu prania. Nowoczesne pralki dają możliwość wskazania urządzeniom jak bardzo zabrudzone są nasze ubrania. Dostępne są trzy opcje, a w przypadku wyboru trybu najmniejszych zabrudzeń pralka skróci cykl prania o 10 proc., a dodatkowo zużyje 8 proc. mniej wody. Wygodne i praktyczne.

To nie koniec nowoczesnych rozwiązań. Np. w pralkach Amica dzięki funkcji "Skróć czas", pralka zagwarantuje wysokie efekty prania przy znacznie skróconym czasie trwania programu. Przykładowo wypranie bawełnianych ubrań w temperaturze 60 stopni będzie krótsze aż o 35 minut. Piorąc ręczniki w wysokiej temperaturze 95 stopni oszczędzimy aż 50 minut, a czas prania codziennych rzeczy skróci się nawet o połowę do zaledwie 30 minut.

d4biyrr

Biznesowy program "Koszule" pozwala zapomnieć o pralniach chemicznych. Specjalnie dobrane parametry prania i wirowania pozwala na wyciągniecie koszul niemal całkowicie pozbawionych zagnieceń. Co więcej, dodatkowa opcja "Łatwe prasowanie" powoduje, że po zakończeniu cyklu prania, pralka będzie wykonywała dodatkowe, rewersyjne ruchy bębna, które zapobiegają powstawaniu zagnieceń. Po zakończeniu cyklu prania wystarczy starannie rozwiesić odzież, a prasowanie może okazać się zbędne.

Inteligentne pralki potrafią samodzielnie dopasować parametry pracy. Nowoczesny system rozpoznaje w jakim stopniu załadowany jest bęben i na tej podstawie dobiera optymalną ilość wody oraz optymalizuje pracę urządzenia. Oszczędzając czas oszczędzamy też pieniądze. Klasa energetyczna A+++ pozwala zaoszczędzić 32% energii w porównaniu z klasą energetyczną A. Daje nam to co piąte pranie za darmo.

Inteligentne sterowanie

Pralki polskiego producenta wyposażone zostały w czytelny wyświetlacz, na którym widać wszystkie parametry prania, czas pozostały do ukończenia prania, czy stan pracy. Za jego pomocą ustawimy opóźnienie czasu prania nawet do 24h, czy też włączymy dodatkowe opcje. System Navigator pozwala nam intuicyjnie sterować pracą urządzenia przechodzącą przez ustawienia w czytelny sposób od lewej do prawej. Napisy na panelach sterowania prezentowane są w języku polskim, dzięki czemu instrukcja obsługi nie będzie już potrzebna podczas ustawiania parametrów pracy.

* Solidność i niezawodność połączona z nowoczesnym wyglądem* W nowoczesnych pralkach montuje się obecnie bezszczotkowe silniki LogicDrive. Ich konstrukcja pozwala na znaczne wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy, wyraźnie obniża poziom hałasu, a dodatkowo pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Dodatkowo inżynierowie zadbali o możliwość samodzielnej naprawy sprzętu w przypadku awarii najczęściej zużywających się elementów. Samodzielnie możemy wymienić zużyte np. łożyska.

d4biyrr

Uniwersalność wyglądu pralek powinna umożliwić dopasowanie bryły urządzenia do niemal każdego pomieszczenia w jakim będą się znajdywały. W łazience czy w kuchni, pralki musza się komponować z wyposażeniem nowoczesnych wnętrz. Dobrym przykładem takiego wzornictwa jest obudowa typu "Boomerang", która nie tylko dobrze wygląda, ale spełniania dodatkowe funkcje. Jej specjalne ukształtowanie redukuje bowiem ilość drgań, dzięki czemu urządzenia pracują ciszej.

d4biyrr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4biyrr
d4biyrr