WP
Ciekawostki

Zadbaj o środowisko

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadbaj o środowisko
(inf.pras./M+G)
WP

* Podczas Seven Festival Music & More w Węgorzewie, odbywającego się w dniach 8-11 lipca, zostanie zorganizowana ekologiczną akcja edukacyjna. Główny sponsor imprezy przygotował specjalny EKOprogram "Zadbaj o środowisko", którego celem jest uwrażliwienie na dbałość o otoczenie i czystość terenów, w szczególności zielonych, rekreacyjnych*.

Ekologiczny program pod hasłem "Zadbaj o środowisko", został przygotowany w poczuciu potrzeby i chęci kształtowania społecznej odpowiedzialności w obszarze ochrony środowiska, wśród uczestników imprezy - mieszkańców Mazur, turystów.

Głównym celem tych działań pod wspólną nazwą "Zadbaj o środowisko" jest zwrócenie uwagi uczestnikom Seven Festivalu na problem zaśmiecania miejsc bliskich zamieszkania, a w szczególności terenów zielonych, rekreacyjnych.

WP

"Od wielu lat prowadzimy odpowiedzialną politykę ekologiczną, która jest jednym z najważniejszych filarów działalności naszej firmy. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność apelowania do naszych konsumentów i lokalnych społeczności o dbałość i czystość miejsc zamieszkałych oraz zielonych. Chcielibyśmy przyczynić się do wzmocnienia świadomości ekologicznej, kładąc nacisk na to, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu trunku. Dlatego też będziemy zwracać uwagę na problem śmiecenia, ze szczególnym uwzględnieniem zaśmiecania terenów zielonych, rekreacyjnych, gdzie bardzo często napotykamy między innymi opakowania po napojach" - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

Pod hasłem "Zadbaj o środowisko" pełnoletni uczestnicy imprezy będą zachęcani do wzięcia udziału w sprzątaniu plastikowych kubków jednorazowych po piwie, w zamian otrzymując - w specjalnej EKOStrefie - nagrody, tj. gadżety z materiałów biodegradowalnych, takie jak: długopisy, czapki, maty plażowe i peleryny przeciwdeszczowe.

Carlsberg jest także sponsorem mających odbyć się za dwa lata Mistrzostw Europy, których organizatorami są Polska oraz Ukraina.

WP
Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP