Trwa ładowanie...
17-06-2010 11:09

Zahukane i smutne częściej zachodzą

Zahukane i smutne częściej zachodząŹródło: Thinkstock
d16lhgl

Męskim okiem

To już potwierdzone - zdolność do reprodukcji wiąże się u kobiet i u mężczyzn z cechami osobowości. Warto więc zawczasu uważać na charakter osoby, z którą się spotykamy. Po to - by doczekać, lub nie doczekać się potomstwa.

Naukowcy z trzech uczelni - University of Sheffield, Uniwersyteckiego College'u Londyńskiego i Uniwersytetu Helsińskiego - na podstawie badań statystycznych określili wspólnie jakie cechy osobowości trzeba posiadać, by najszybciej doczekać się potomstwa. Okazało się, że najwięcej dzieci (średnio o 12 procent) mają kobiety z większą niż przeciętnie tendencją do neurotyzmu (lękowe, przygnębione, emocjonalne). Niestety - neurotyczki mimo takiej skuteczności rozmnażania nie są dobrymi matkami. Ich charakter negatywnie wpływa na rozwój i kondycję poczętego potomstwa.

Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, to największymi sukcesami w kwestii rozmnażania mogą pochwalić się ekstrawertycy. Ci, u których cecha ta jest wyższa od przeciętnej mają nawet 14 procent więcej dzieci, niż ich bardziej zamknięci w sobie koledzy. W sumie nic w tym dziwnego - jeśli ktoś jest z natury towarzyski, a jednocześnie raczej niefrasobliwy, to ma statystycznie spore szanse na zaliczenie "wpadki".

d16lhgl

Wnioski z tych wyników każdy musi wyciągnąć samodzielnie. Jeśli oczekuje potomstwa, to wie już osobą o jakim charakterze najlepiej iść do łóżka. Jeśli nie - wie natomiast kogo unikać.

Wyniki są o tyle niepokojące, że zdaniem badaczy częściej zachodzą w ciążę kobiety zahukane i smutne. Może więc to być traktowane jako ostrzeżenie: widzisz zamkniętą w sobie, smutną nieznajomą - zostaw, obejdź szerokim łukiem, bo będziesz starał się pocieszyć, a możesz wpakować się w kłopoty.

Co jednak najgorsze - obecnie jednym z najpopularniejszych młodzieżowych stylów jest przecież smutne i łzawe emo. Można więc się domyślać, że już wkrótce czeka nas ponownie wyż demograficzny. O ile oczywiście smutne emo-dziewczęta znajdą w sobie tyle energii, by w ogóle zabrać się za seks. Ale akurat w tym przypadku - i to z murowanym sukcesem - pomóc im mogą jacyś przypadkowi męscy ekstrawertycy.

(menonwaves)

d16lhgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16lhgl