Trwa ładowanie...
01-04-2011 11:19

Zamów sen w bankomacie

Share
Zamów sen w bankomacieŹródło: AFP
d1lbjkg

Terminal płatniczy to raczej mało magiczne urządzenie (chyba że za prawdziwą magię uznamy, że ile byśmy do środka nie włożyli pieniędzy, zawsze będzie mało) służące do raczej prozaicznych czynności, typu wpłaty i wypłaty gotówki, czy też doładowania telefonu. Jednak nie wszędzie. W Kazaniu, w Rosji bankomat pozwala na przekroczenie granic świadomości i dokonanie zakupu... snów.

Jak donosi "Komsomolskaja Prawda" specjalna opcja wprowadzona w tamtejszych terminalach pozwala za kwotę 50 rubli (około 5 zł) zamówić sen, który chcemy wyśnić w ciągu najbliższej nocy. Do wyboru mamy sny o różnorakiej tematyce i celu: sen przywracający siły, sen-lot, sen w formie filmu z naszym udziałem, sen-przepowiednię oraz, oczywiście, sen erotyczny.

Na czym polega oryginalna usługa? Dokonując zakupu, trzeba podać swój numer telefoniczny oraz godzinę, o której kładziemy się spać. O wyznaczonym czasie pozostaje nam tylko czekać od telefonu specjalisty-programatora snów, który nakieruje naszą psychikę na odpowiednie tory myślowe tak, byśmy ujrzeli w nocy, co dusza zapragnie.

d1lbjkg

[

]( #opinions )

Inicjatywa byłaby interesująca i kto nie chciałby sprawdzić skuteczności "programatora" snów, gdyby nie istotne wady usługi. Jak przekonały się dwie reporterki rosyjskiej gazety, telefon od "specjalisty" raczej nie wypada o oznaczonej godzinie przed snem, a o zupełnie dowolnym czasie - od razu po zamówieniu usługi lub nawet następnego dnia rano.

Co więcej ów "specjalista-programator snów" okazuje się... automatyczną sekretarką, na której nagrany głos próbuje stosować znane techniki z pogranicza sztuki relaksu, hipnozy i autosugestii typu "trzy - uspokajasz się, dwa - pomyśl, o czym chcesz śnić, jeden - zasypiasz".

d1lbjkg

[

]( #opinions )

Być może gdyby dzwonek telefonu z receptą na upragniony sen rozległ się tuż przed pójściem do łóżka, okazałaby się skuteczny. A przynajmniej dla Rosjan. W końcu na początku lat 90. wielu z nich doświadczyło uzdrowień przez telefon i telewizor, jakich dostarczył światowej klasy specjalista od terapii przez ekran telewizora Anatolij Kaszpirowski. Uzdrowienie przez telewizor, sen przez terminal płatniczy... Odin, dwa, tri.

d1lbjkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lbjkg