Trwa ładowanie...
d3ub00f
Ciekawostki

Zapach chleba i pościeli...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapach chleba i pościeli...
(Jupiterimages)
d3ub00f

* Jaki jest Twój ulubiony naturalny zapach? Jak dowodzą najnowsze badania świeżo upieczony chleb, czysta pościel i świeżo skoszona trawa to najbardziej lubiane przez facetów zapachy. Na liście znalazła się również woń benzyny i pieczonego bekonu!*

* Zapach uspokaja*
W badaniu przeprowadzonym przez jeden z brytyjskich portali internetowych wzięło udział ponad 4 tysiące respondentów płci męskiej. Z ankiety wynika między innymi, że prawie połowa mężczyzn (48%) przyznaje się do aromatyzowania własnego mieszkania. Jak twierdzą, pomaga im to w zrelaksowaniu się, a także uspokaja i wytwarza odpowiedni nastrój. 94% z nich uważa, że ładnie pachnące mieszkanie jest czymś bardzo ważnym.

* Każdy reaguje inaczej*
Według Stephena Wellera z IFA (International Fragrance Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapachu) zapach, zawsze odgrywał ważną rolę w naszym życiu codziennym. Bez względu na to, gdzie pójdziemy, stale jesteśmy otoczeni różnymi aromatami.

d3ub00f

Zdaniem psychologa Pameli Dalton: „Każdy z nas reaguje inaczej na poszczególne wonie. Od zapachu zależy nasze samopoczucie, ma on moc przeniesienia nas w czasie do momentów przeżywanego szczęścia. Zapach przypomina nam o ukochanej osobie, wzbudza poczucie nostalgii, bezpieczeństwa lub komfortu psychicznego”. I z własnego doświadczenia przyznajcie, że jest w tym sporo prawdy. Czy nie pamiętacie jak pachniała Wasza „pierwsza miłość” na Waszych pierwszych randkach?

]( http://jegoego.pl/ ){:external}
_ Związek między aromatem, a pamięcią jest bardzo silny, a zatem to, jak reagujemy na różne zapachy, jest wyjątkowe i indywidualne, zależne od tego, kim jesteśmy jako jednostka i jakie mamy doświadczenia_– dodaje psycholog.

20 zapachów, które uszczęśliwiają facetów
Respondenci wybrali 20 zapachów, które ich zdaniem są najprzyjemniejsze i sprawiają im największą przyjemność. Pierwsze miejsc zajął świeżo upieczony chleb. Wielkim zaskoczeniem jest brak zapachu własnego dziecka (33 miejsce), jak wynika z badania w ankiecie brało udział tylko 33 % singli. Dwudziestkę zamyka zapach palonej opony.

d3ub00f

* Top 20 męskich zapachów:*
1. świeżo upieczony chleb
2. czysta pościel
3. świeżo skoszona trawa
4. kwiaty
5. świeżo zmielona kawa
6. świeże powietrze po deszczu
7. wanilia
8. czekolada
9. ryba z frytkami
10. smażony boczek
11. pieczeń
12. noworodki
13. cytryna
14. lawenda
15. benzyna
16. placek jabłkowy
17. świeżo zapalona zapałka
18. róże
19. konfetti
20. palone opony

QBA

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d3ub00f

Podziel się opinią

Share
d3ub00f
d3ub00f