Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
21-09-2016 15:42

Zbieramy Na Maxa Dla Maxa na 38. Maratonie Warszawskim

Do najważniejszego w tym roku wydarzenia biegowego w Polsce - 38. Maratonu Warszawskiego - pozostały już tylko 4 dni. W trakcie wydarzenia można będzie również przyłączyć się do akcji Na Maxa Dla Maxa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału - zarówno zawodników, jak i kibiców.

Zbieramy Na Maxa Dla Maxa na 38. Maratonie WarszawskimŹródło: materiały nadesłane
d96rvte
d96rvte

W najbliższą niedzielę, tj. 25 września, ulice Warszawy zmienią się w gigantyczną trasę biegową. Już po raz 38. maratończycy z całego świata staną na starcie historycznego Wielkiego Biegu. Dla wszystkich uczestników - profesjonalnych zawodników i amatorów - jest to niebywała okazja do sprawdzenia swoich sił i możliwości oraz poczucia ducha prawdziwej rywalizacji. Każdy z nich ma swój cel, który dodatkowo motywuje do ścierania się z przeciwnościami oraz współzawodnikami. Podczas maratonu walczyć będą o zwycięstwo nie tylko uczestnicy biegu, ale również mały Max - o swoje życie.

Maximilian Świerkowski cierpi na Zespół Crouzona, wrodzoną wadę powodującą nieprawidłowe kostnienie czaszki. W jej rezultacie główka chłopca nie rozrasta się prawidłowo, powodując ucisk na rosnący mózg. Do końca września chłopiec musi zostać zoperowany, w przeciwnym razie czeka go utrata wzroku, słuchu, a później śmierć. Wada Maxa może być całkowicie wyleczona, jednak wiąże się to z szybkim podjęciem terapii w USA, na którą potrzeba łącznie 1 500 000 zł. W akcję zaangażowali się przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej wraz z kadrą narodową, celebryci, Fundacja „Dlaczego?”, serwis FaniMani.pl, a 25 września organizator najbardziej prestiżowej imprezy biegowej w Polsce - 38. PZU Maratonu Warszawskiego.

W trakcie wydarzenia w miasteczku maratońskim spotkać będzie można wolontariuszy ze specjalnymi puszkami oznakowanymi hasłem Na Maxa Dla Maxa. Wszyscy - biegacze i kibice obecni na imprezie - będą mogli wspomóc chłopca w tej najtrudniejszej do stoczenia walce o własne życie, dorzucając od siebie kilka złotych do puszki. Wolontariusze będą rozstawieni przy starcie, który wyznaczony jest przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego, przy mecie na terenie Parku Fontann oraz na trasie w specjalnych punktach kibicowania.

Stawka jest wysoka, a czasu z każdym dniem coraz mniej. Na dzisiaj z potrzebnych 1 500 000 zł udało uzbierać się ponad połowę – 821 000 zł. Do 25 września, czyli dnia startu 38. Maratonu Warszawskiego, pozostało kilka dni. Do tego czasu akcję wesprzeć można na kilka sposobów:
• przelewając darowizny systemem PayU na specjalne konto Fundacji „Dlaczego?” dedykowane Maxowi;
• robiąc każde zakupy w internecie poprzez serwis FaniMani.pl, gdzie jest zrzeszonych ponad 800 partnerskich e- sklepów. Każdy internauta dokonujący w nich zakupu przekazuje, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, kilka procent z jego wartości na np. leczenie Maxa. Liczy się każda złotówka, dlatego użytkownicy, którzy zalogują się i pobiorą „Przypominajkę” o możliwości zakupów z FaniMani.pl będą mogli przekazać pierwszą złotówkę na wybrany przez siebie cel, np. na pomoc Maxowi;
• podając dalej informację o akcji Na Maxa Dla Maxa, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej i mogło pomóc małemu Maxowi;
• oraz wrzucając kilka złotych do puszki oznaczonej hasłem Na Maxa Dla Maxa, podczas 38. Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się w przyszłą niedzielę - 25 września.

Więcej o akcji dla Maxa:

- Facebook
- Strona internetowa: www.dlamaxa.pl
- Podstrona na FaniMani
- Strona Fundacji Dlaczego?

d96rvte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d96rvte