Trwa ładowanie...
Męskie sprawy

Zdrowa otyłość to mit

Share
Zdrowa otyłość to mit
Źródło: 123RF
d4joydl

"Zdrowa" otyłość okazała się mitem - wynika z przeglądowych badań, których wyniki opublikowało pismo "Annals of Internal Medicine".

Wielu specjalistów twierdziło, że osoby otyłe mogą pozostawać zdrowe - o ile nie występują u nich inne zagrożenia dla zdrowia, a wyniki badań klinicznych są w normie.

Zespół doktora Ravi Retnakarana z Mount Sinai Hospital w Toronto dokonał przeglądu ponad 1000 opublikowanych badań, obejmujących w sumie powyżej 60 000 osób. Jak się okazało, nadmiar tkanki tłuszczowej oznacza ryzyko dla zdrowia nawet wówczas, gdy poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom glukozy są w granicach normy.

d4joydl

Prawdopodobnie u osób, u których nie stwierdzono odchyleń w zakresie metabolizmu, ale są otyłe występują czynniki ryzyka, pogarszające z czasem ich stan i prowadzące do zaburzeń dotyczących układu sercowo- naczyniowego.

Specjaliści zaznaczają, że zmniejszenie masy ciała to tylko jeden z elementów zdrowego stylu życia - podobnie jak rzucenie palenia, regularna aktywność fizyczna i utrzymywanie na prawidłowym poziomie ciśnienia krwi czy poziomu cholesterolu. (PAP)

pmw/krf/Ijuh

Zobacz: Trening siłowy bez sprzętu!

d4joydl

Podziel się opinią

Share
d4joydl
d4joydl