Trwa ładowanie...
d3wrjm0
Męskie sprawy

Zespół Klinefeltera - dzięki tej chorobie mężczyźni są lepsi w łóżku?

Mężczyźni cierpiący na zespół Klinefeltera mogą uprawiać seks dwukrotnie częściej. Są też bardziej aktywni w łóżku. Niezwykły przypadek medyczny - sprawdź, czy i ty jesteś genetycznie predestynowany na kochanka idealnego!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zespół Klinefeltera - dzięki tej chorobie mężczyźni są lepsi w łóżku?
(Fotolia)
d3wrjm0

Mężczyźni cierpiący na zespół Klinefeltera mogą uprawiać seks dwukrotnie częściej. Są też bardziej aktywni w łóżku. Niezwykły przypadek medyczny - sprawdź, czy i ty jesteś genetycznie predestynowany na kochanka idealnego!

Jak podaje "Fox News", naukowcy z Uniwersytetu Wirginii odkryli, że w łóżku facet facetowi nierówny - w tym wypadku, uprzywilejowani wydają się być ci mężczyźni, którzy cierpią na zaburzenie chromosomowe, zwane zespołem Klinefeltera, charakteryzujące się występowaniem dodatkowego chromosomu X "w części lub we wszystkich komórkach organizmu mężczyzny". Kombinacja chromosomów XXY sprawia, że panowie mogą więcej...

"Osobnikom płci męskiej z dodatkowym chromosomem X (XXY) osiągnięcie ejakulacji zajmowało dwa razy mniej czasu, niż panom z parą XY, dodatkowo, byli oni w stanie szybciej regenerować się i osiągać dwa razy więcej wytrysków. Ponadto, w badaniach to właśnie oni częściej spółkowali z samicami i byli aktywniejsi", mówi jeden z uczonych, Paul Bonthuis. Dodajmy, że eksperyment został przedstawiony na myszach, co jednak nie zmienia faktu, że specjaliści uważają, iż u ludzi obowiązuje ta sama zależność, bo "geny determinujące płeć są u wszystkich ssaków bardzo podobne."

d3wrjm0

Czy warto mieć faktor X?

Ekipa naukowców z Wirginii poinformowała redakcję portalu "LiveScience", że w chwili obecnej zajmują się oni badaniem przyczyn występowania większego apetytu na seks u osobników męskich z dodatkowym chromosomem X. Należy jednak zauważyć, że odkrycie Amerykanów może okazać się albo wielkim sukcesem albo spektakularną klapą, ponieważ jak do tej pory, wszystkie źródła naukowe utożsamiały zespół Klinefeltera z czymś zupełnie przeciwnym - obniżonym libido oraz... impotencją. A więc - jeśli wierzyć podręcznikom - "X faktor" to nic dobrego...

W zależności od źródła sądzi się, że mężczyźni z zespołem Klinefeltera rodzą się raz na 500-1000 przypadków. Co ciekawe, dodatkowy żeński chromosom sprawia, że posiadają oni kilka specyficznych cech fizycznych: wysoki wzrost, blada skóra, "eunuchowata" budowa ciała (słabo rozwinięte mięśnie), słabe owłosienie ciała i małe jądra (członek normalnych rozmiarów). Wreszcie, podręcznikowy symptom zespołu Klinefeltera to obniżone libido (u 70 proc. mężczyzn po 25. roku życia), problemy z erekcją oraz bezpłodność (w 95 proc. przypadków).

Jak widać, najwyższy czas, aby ludzie świata nauki uzgodnili między sobą jedną poprawną wersję, choć najprawdopodobniej mamy tu do czynienia albo z błędem w metodologii badania, albo jakimś czynnikiem zewnętrznym, który wypaczył wyniki eksperymentu uczonych z Wirginii, bo przecież bardzo mało prawdopodobne jest, aby wszystkie dotychczasowe analizy dodatkowego chromosomu X były niewłaściwe, a ta jedna poprawna.

d3wrjm0

Na koniec dodajmy, że człowiek posiada 23 pary chromosomów. XX to kombinacja typowa dla kobiety, XY dla mężczyzn, przy czym - czego dowodzi chociażby wspominany wyżej zespół Klinefeltera - dość często zdarzają są także aberracje chromosomalne, zmieniające ów standardowy układ.

MW/PFi, facet.wp.pl

Zobacz: Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie

d3wrjm0

Podziel się opinią

Share

d3wrjm0

d3wrjm0