Trwa ładowanie...

Zlikwidowano 26 członków grupy terrorystycznej

Share
Zlikwidowano 26 członków grupy terrorystycznej
Źródło: AFP
d2dga30

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
Aleksandr Bortnikow poinformował we wtorek o zlikwidowaniu 26 członków grupy terrorystycznej, która zorganizowała zamach na Newski Ekspres w listopadzie 2009 roku, a także o aresztowaniu 14 terrorystów.

"26 członków ugrupowania terrorystycznego, które zorganizowało w 2009 roku zamach na Newski Ekspres a także ponad 50 terrorystycznych ataków na członków organów ochrony prawa i służb federalnych, zostało zlikwidowanych. 14 kolejnych aresztowano" - powiedział Bortnikow na posiedzeniu Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK).

d2dga30

Dodał, że w miejscu pobytu terrorystów zebrano wszelkie dowody świadczące o ich udziale w zamachu na Newski Ekspres.

Poinformował, że od początku tego roku aresztowano 170 terrorystów i udaremniono 10 zamachów. Skonfiskowano 150 kg materiałów wybuchowych i bomb.

W dniach 2 i 3 marca w Inguszetii przeprowadzono specjalną operację, podczas której zatrzymano wielu uczestników ugrupowania terrorystycznego i część zlikwidowano. Wśród nich był jeden z jego liderów na Północnym Kaukazie Aleksandr Tichomirow, bardziej znany jako Said Buriatskij.

*Polska opłakuje Prezydenta: * Ostatnia podróż Prezydenta

d2dga30

_ "Popełnione w ostatnich czasach w Moskwie i na Kaukazie Północnym różne akty terrorystyczne, których ofiarami stali się dziesiątki niewinnych ludzi, wyraźnie świadczą, że głównym celem terrorystów jest sianie strachu w społeczeństwie i destabilizacja sytuacji w kraju. Te próby nie mają przyszłości, gdyż podejmowane przez państwo działania będą wzmocnione i będą twardą odpowiedzią terrorystom"_ - podkreślił szef FSB.

d2dga30

"Bandyci powinni wiedzieć, że każdy, kto przyłącza się do takich organizacji i każdy, kto bierze udział w aktach terrorystycznych, a także ci, którzy udzielają pomocy, poniosą zasłużoną karę" - powiedział Bortnikow.

W zamachach na stacjach metra Łubianka i Park Kultury w Moskwie w marcu tego roku zginęło 36 osób, rannych zostało 37.

W zamachu na Newski Ekspres dokonanym 27 listopada ub.r. zginęło 28 osób. Islamscy rebelianci z Kaukazu przyznali się do tego zamachu i zapowiedzieli następne.

(PAP)

*Polska opłakuje Prezydenta: * Ostatnia podróż Prezydenta

d2dga30

Podziel się opinią

Share
d2dga30
d2dga30