Trwa ładowanie...
22-05-2009 15:28

Zmarła "najstarsza blogerka świata"

Zmarła "najstarsza blogerka świata"Źródło: Jupiterimages
d47vs4d
d47vs4d

Hiszpańska staruszka, która twierdziła, że jest najstarszą blogerką na świecie świata, zmarła w wieku 97 lat - informuje w piątek BBC.

Maria Amelia Lopez, która mieszkała w nadmorskim domku w Galicii, zaczęła prowadzić blog dwa lata temu. Dzięki postom na temat spraw międzynarodowych, hiszpańskiej polityki i starości szybko stała się sławna, zachęcając do pójścia w swoje ślady wiele osób na świecie.

Pod koniec życia Maria zamieszczała raczej nagrania wideo niż komunikaty tekstowe.

Kobieta odkryła świat internetu w wieku 95 lat, gdy wnuk założył dla niej bloga w prezencie urodzinowym (amis95.blogspot.com).

Jej pełne nostalgii, ale i ciętego humoru posty, w których opowiadała o swoich doświadczeniach jako przeciwniczki reżimu generała Francisco Franco i dzieliła się opiniami na temat separatyzmu baskijskiego oraz nuklearnych ambicji Iranu, szybko zdobyły jej rzesze wielbicieli.

d47vs4d

O blogu Marii pisano w tak dalekich regionach jak Alaska, Chiny czy Nigeria. Zdobyła prestiżową nagrodę medialną i spotkała się nawet z premierem Hiszpanii.

W jednym z ostatnich postów - w lutym tego roku - napisała: "Kiedy jestem w internecie, zapominam o swojej chorobie. Oderwanie od codzienności i możliwość kontaktu z ludźmi dobrze człowiekowi robi. Ożywia umysł i daje mnóstwo siły".

Maria zmarła w środę rano. Licznik na jej blogu wskazuje, że odwiedzono go ponad 1,5 mln razy.

_ (PAP) mw/ ap/_

d47vs4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47vs4d