Trwa ładowanie...

"Żona mnie rzuciła, bo... przestałem pić". Byli mężowie opowiadają swoje historie

"Żona mnie rzuciła, bo... przestałem pić". Byli mężowie opowiadają swoje historieŹródło: Shutterstock
d3rq5o9
d3rq5o9

Jakie są przyczyny rozpadu związków? Gdyby zaprosić do rozmowy na ten temat specjalistów, bylibyśmy pewnie świadkami wielogodzinnego wykładu, podczas którego analizowałoby się wszystkie możliwe aspekty. Jeśli jednak to samo pytanie zadamy zwykłym zjadaczom chleba, odpowiedzi mogą okazać się znacznie bardziej zaskakujące.

Dlaczego panie rzucają swoich partnerów, a mężczyźni rozstają się z kobietami swojego życia? Dyskusja na ten temat rozpaliła do czerwoności użytkowników popularnego serwisu internetowego reddit. W jej trakcie nie było miejsca na analityczne podejście do zagadnienia, na przytaczanie statystyk, bo po co to komu? Pojawiło się natomiast mnóstwo przykładów z życia wziętych. Kolejny raz okazało się, że naukowcy, psychologowie i inni wszelkiej maści eksperci sobie, a życie sobie.

Kiedy przestaje być zabawnie

Dlaczego ludzie się rozstają? Powody często są prozaiczne, ale bywają też dziwaczne. Tak było w przypadku użytkownika o pseudonimie Fancyfire. Kiedy żona oświadczyła mu, że nie chce już dłużej z nim być, nie było mu do śmiechu. Za to teraz jego historia podbiła serca internautów.

Mężczyzna był szczęśliwy w związku, ale miał problem z alkoholem. Pewnego dnia zdecydował, że zacznie pracować nad sobą i przystopuje trochę z napojami wyskokowymi. Jak postanowił, tak zrobił. Prawie każda kobieta byłaby zadowolona z faktu, że jej luby ma tyle samozaparcia. No właśnie, słowo "prawie" jest tu kluczowe. Żona użytkownika Fancyfire miała najwyraźniej inne wyobrażenie na temat partnera idealnego. "Przestałem pić, a ona powiedziała, że już nie jestem zabawny. Chciałem to jeszcze naprawić, ale się nie udało" - wyjaśnił Fancyfire.

Żona z piekła rodem

W przypadku internauty występującego pod nickiem Shapeofthings, który zmuszony był do rozstania ze swoją żoną, także częściowo poszło o używki. Tym razem jednak chodziło o znacznie większy kaliber, a Shapeofthings po dwóch latach dowiedział się, że tak naprawdę nie zna kobiety, która ślubowała mu wierność.

d3rq5o9

"Pomiędzy nami ciągle pojawiały się deklaracje miłości i pasji, choć od czasu do czasu zdarzały się też pełne agresji wybuchy. Potem odkryłem, że sypiała z wieloma różnymi kolesiami, a w dodatku była uzależniona od kokainy" - ujawnił Shapeofthings, który nadmienił, że sprawa rozwodowa kosztowała go sporo nerwów oraz pieniędzy. Kobieta próbowała potem do niego wrócić, ale on pozostał niewzruszony.

Zdrada była też główną przyczyną rozstania w przypadku użytkownika Osojayadeva. Jego żona unikała zbliżeń, a on wykazywał się wyrozumiałością - cierpliwie czekał i nie naciskał. Później wyszło na jaw, że sprawa ma drugie dno. "Powtarzała, że nie chce uprawiać seksu. Potem okazało się, że nie chciała uprawiać seksu jedynie ze mną" - przyznał Osojayadeva.

W pojedynkę lepiej

Quadsimotto podzielił się zaś swoją burzliwą historią, która mogłaby posłużyć jako materiał na dramatyczny film. Dziewięć lat swojego małżeństwa wspomina jako czas niekończącej się batalii. Kłótnie pomiędzy nim a jego żoną miały miejsce codziennie. Przyznaje, że każde z nich wiedziało, co powiedzieć, by jak najdotkliwiej zranić drugą stronę. Jak dodaje, w ich związku było tyle samo miłości, co nienawiści. Pomimo ciągłych poszukiwań rozwiązań, które miałyby wpłynąć na poprawę ich sytuacji, wszystko i tak zawsze kończyło się karczemną awanturą. W końcu postanowili się rozstać. Co ciekawe, w tym momencie wszystko się zmieniło. Zaczęli się traktować z wielkim szacunkiem i mają teraz bardzo dobre relacje.

Interesującą i dość oryginalną historię zaprezentował również RedForman. Mężczyzna starał się realizować każde "widzi mi się" swojej żony. W każdej kwestii podporządkowywał się jej decyzjom, na dodatek wspierał ją, widząc, jak niewielu kobieta ma przyjaciół. Potem jego luba zaczęła nałogowo grać w kręgle. Spędzając z koleżankami na kręgielni każdą wolną chwilę, dla swojego męża nie znajdowała już czasu. Para się rozstała, a wtedy kobieta, bez owijania w bawełnę, przyznała, że dopiero teraz stała się naprawdę szczęśliwa.

d3rq5o9

Tyle, jeśli chodzi o historie z życia. A co mówią statystyki? Opublikowane trzy lata temu dane wskazują, że najczęstszą przyczyną rozpadu związków jest wypalenie uczuć. Dopiero na drugim miejscu znalazła się zdrada. Na kolejnych pozycjach ulokowały się: niewłaściwe zachowanie współmałżonka i kryzys wieku średniego. Co dwudziestą przyczyną zerwania więzi między kobietą a mężczyzną są pieniądze.

**[

ZOBACZ TEŻ: POLACY SZCZĘŚLIWI I CORAZ CZĘŚCIEJ KONSERWATYWNI ]( http://facet.wp.pl/diagnoza-spoleczna-2015-polacy-szczesliwi-i-coraz-czesciej-konserwatywni-6002198385693825a )**

d3rq5o9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq5o9