Trwa ładowanie...

Zostaw cegłę w domu. Portfel slim dla mężczyzn z klasą

Portfel dużo mówi o jego posiadaczu, ale nie oznacza to, że powinien być widoczny na pierwszy rzut oka. Wypchane kieszenie wyglądają bardzo nieestetycznie, a dodatkowe kieszonki i suwaki sprawiają, że ciężko zmieścić go w kieszeni spodni lub kurtki.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zostaw cegłę w domu. Portfel slim dla mężczyzn z klasąŹródło: Pixabay.com
dr2rrs5
dr2rrs5

Dawne pokaźne portfele wychodzą z mody, teraz na czasie są odchudzone modele, w których zmieścisz najważniejsze drobiazgi takie jak karty bankomatowe czy nieco drobnych na przekąskę w pracy. Są o wiele lżejsze, mniej widoczne oraz wygodniejsze w noszeniu. Warto zamienić ogromny portfel na mniejszą alternatywę.

Zrób porządki w kieszeni

Trzeba pamiętać, że portfel w wersji slim ma ograniczoną ilość miejsca, ale z łatwością zmieścisz w nim wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Trzeba jedynie umieć spakować się z głową.

Zanim zdecydujesz się na zakup portfela, zorganizuj małe porządki. Wyciągnij ze starego portfela wszystkie znajdujące się w nim przedmioty i podziel je na trzy części. W pierwszej umieść przedmioty niezbędne, z których korzystasz codziennie, w drugiej te, których używasz sporadycznie, a w trzeciej śmieci takie jak stare, wyblakłe paragony czy karty lojalnościowe sklepów, do których nie chodzisz od bardzo dawna. Już na starcie może się okazać, że znacznie odchudzisz swój stary portfel.

Galanteria skórzana na wysokim poziomie iStock.com
Galanteria skórzana na wysokim poziomie Źródło: iStock.com

Postaw na zamienniki

Zastanów się również, jakie najpotrzebniejsze rzeczy możesz zastąpić. Stare karty lojalnościowe sklepów można zastąpić aplikacjami ściągniętymi na smartfona. Zamiast banknotów i bilonu możesz postawić na kartę płatniczą. Dla bardziej przezornych użytkowników przygotowano portfele ze specjalną warstwą ochronną, która chroni przed nieautoryzowanym użyciem przez osoby trzecie.

Pamiętaj, że prawdziwe portfele slim nie mają sakiewki na bilon. Jeśli więc wolisz mieć przy sobie trochę drobnych, chociażby po to, by kupić kawę lub przekąskę w automacie, nie musisz nosić monet luzem w kieszeni. Warto zaopatrzyć się w praktyczną bilonówkę, która jest równie cienka i praktyczna jak portfel slim.

Zwróć uwagę na wykończenie

Przy zakupie musisz przede wszystkim sprawdzić, jak ułożone są poszczególne kieszonki. Jeśli karty wsuwa się poziomo, po złożeniu portfela nie ma możliwości, by któraś z nich się wysunęła. Jeżeli z kolei wylot kieszonki skierowany jest ku górze, trzeba liczyć się z tym, że z biegiem czasu kieszeń może się "rozluźnić", a dokumenty będą wysuwać się samoistnie. Po zakupie portfela sprawdź również jakość jego wykonania. Sprawdź, czy przeszycia wykonane są starannie i żadne nitki nie odstają. Tylko dzięki temu możesz mieć pewność, że portfel nie rozleci się przy dłuższym użytkowaniu.

Co zrobić ze starym portfelem?

Nie wyrzucaj pochopnie starego modelu, możesz go potraktować jako model zapasowy, w którym zmieścisz wszystkie drobiazgi, z którymi nie chcesz się rozstawać, a nie musisz ich mieć przy sobie w każdej chwili. Dobrze mieć jedno z góry ustalone miejsce, w którym przechowasz niepotrzebne w danej chwili przedmioty, a nóż będziesz ich potrzebować w przyszłości. Dlatego też stary portfel zawsze warto mieć blisko siebie, na przykład w domu czy aucie. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której musisz przetrząsnąć pół domu w poszukiwaniu czegoś, co ostatni raz widziałeś przy zmianie portfela.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dr2rrs5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2rrs5