Trwa ładowanie...
d2shkii
Technologie

Zrób sam skrzynkę na akcesoria

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zrób sam skrzynkę na akcesoria
(Dremel)
d2shkii

Podobno każdy facet jest majsterkowiczem, tylko nie każdy odkrył jeszcze w sobie ten dar. Polecamy wyposażyć się w narzędzia i spróbować samemu coś zrobić. Dlaczego? Dla satysfakcji i podziwu partnerki. Nie bez znaczenia są też finanse.

Podpowiadamy jak wykonać wyjątkową, praktyczną skrzynkę na akcesoria i przyprawy, która będzie niezastąpiona podczas letniego grillowania! Grillowanie to dla wielu z nas jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu latem. Własnoręcznie stworzysz skrzynkę, która pomoże zebrać wszystkie przyprawy i akcesoria do grillowania w jednym miejscu.

Krok 1

Wytnij poszczególne części skrzynki zgodnie z podanymi wymiarami. Zaokrąglij rogi korzystając z wyrzynarki.

d2shkii

Krok 2

W dolnej części półki na przyprawy wykonaj zagłębienia w kształcie koła na 3-5 mm głębokości. Użyj do tego narzędzia wielofunkcyjnego i przystawki do frezowania oraz frezu do zarysów płaskich 6,4 mm (654) lub 8,0 mm. Następnie w górnej części półki wykonaj otwory w kształcie kół w identycznych rozmiarach jak zagłębienia w jej dolnej części.

Krok 3

Na dłuższej krawędzi podstawy wytnij zagłębienia o głębokości 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów. Użyj wymiarów zawiasów, które masz przygotowane. Korzystając z prowadnicy do cięcia wykonaj zagłębienia głębokie na 3 mm i szerokie na 2 cm w odległości 4 cm od dłuższej krawędzi, które będą przeznaczone na wewnętrzne podpory.

d2shkii

Krok 4

Na zewnętrznej części wygraweruj indywidualny wzór, który ozdobi Twoją skrzynkę. Użyj do tego obcinaka wolframowo-węglikowego z okrągłą końcówką. Na odwrocie deski (ta część znajdzie się w środku skrzynki), wykonaj zagłębienia na 3-5 mm na półki z przyprawami. W obydwu dłuższych krawędziach zrób zagłębienie na 1 mm, które będzie potrzebne do zamontowania zawiasów.

* Krok 5*

Możesz także wygrawerować własny wzór na częściach bocznych. Koniecznie, za pomocą narzędzia wiertła do drewna, wywierć w nich otwory na palec, dzięki którym będziesz mógł łatwo otworzyć skrzynkę. Na dłuższych krawędziach, przeciwległych do tych, przy których są otwory, wykonaj zagłębienia na 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów.

d2shkii

Krok 6

Przykręć zawiasy do bocznych części skrzynki. Następnie przyklej półkę na przyprawy do części z grawerunkiem i połącz podstawę skrzynki ze ścianami końcowymi przy pomocy śrub. Potem dodaj uchwyt na skrzynkę, magnesy i łańcuchy, które będą przytrzymywać boczne części, kiedy skrzynka będzie otwarta. Możesz pomalować skrzynkę na kolor, jaki lubisz.

Krok 7

Twoja skrzynka jest gotowa! Udanego grillowania!

Wymiary części skrzynki:
• podstawa – 20 cm x 61 cm
• 2 części boczne – 20 cm x 60 cm
• 2 górne części boczne – 16 cm x 60 cm
• 2 wewnętrzne podpory – 14 cm x 61 cm
• półka na przyprawy – 46 cm długości
• 2 ściany końcowe – 30 cm x 50 cm
• Uchwyt na skrzynkę – 70 cm długości

d2shkii

Podziel się opinią

Share

d2shkii

d2shkii