Trwa ładowanie...
06-08-2015 14:00

Zrób sam skrzynkę na akcesoria

Zrób sam skrzynkę na akcesoriaŹródło: Dremel
d3vfs8l
d3vfs8l

Podobno każdy facet jest majsterkowiczem, tylko nie każdy odkrył jeszcze w sobie ten dar. Polecamy wyposażyć się w narzędzia i spróbować samemu coś zrobić. Dlaczego? Dla satysfakcji i podziwu partnerki. Nie bez znaczenia są też finanse.

Podpowiadamy jak wykonać wyjątkową, praktyczną skrzynkę na akcesoria i przyprawy, która będzie niezastąpiona podczas letniego grillowania! Grillowanie to dla wielu z nas jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu latem. Własnoręcznie stworzysz skrzynkę, która pomoże zebrać wszystkie przyprawy i akcesoria do grillowania w jednym miejscu.

Krok 1

Wytnij poszczególne części skrzynki zgodnie z podanymi wymiarami. Zaokrąglij rogi korzystając z wyrzynarki.

Krok 2

W dolnej części półki na przyprawy wykonaj zagłębienia w kształcie koła na 3-5 mm głębokości. Użyj do tego narzędzia wielofunkcyjnego i przystawki do frezowania oraz frezu do zarysów płaskich 6,4 mm (654) lub 8,0 mm. Następnie w górnej części półki wykonaj otwory w kształcie kół w identycznych rozmiarach jak zagłębienia w jej dolnej części.

Krok 3

Na dłuższej krawędzi podstawy wytnij zagłębienia o głębokości 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów. Użyj wymiarów zawiasów, które masz przygotowane. Korzystając z prowadnicy do cięcia wykonaj zagłębienia głębokie na 3 mm i szerokie na 2 cm w odległości 4 cm od dłuższej krawędzi, które będą przeznaczone na wewnętrzne podpory.

Krok 4

Na zewnętrznej części wygraweruj indywidualny wzór, który ozdobi Twoją skrzynkę. Użyj do tego obcinaka wolframowo-węglikowego z okrągłą końcówką. Na odwrocie deski (ta część znajdzie się w środku skrzynki), wykonaj zagłębienia na 3-5 mm na półki z przyprawami. W obydwu dłuższych krawędziach zrób zagłębienie na 1 mm, które będzie potrzebne do zamontowania zawiasów.

Krok 5

Możesz także wygrawerować własny wzór na częściach bocznych. Koniecznie, za pomocą narzędzia wiertła do drewna, wywierć w nich otwory na palec, dzięki którym będziesz mógł łatwo otworzyć skrzynkę. Na dłuższych krawędziach, przeciwległych do tych, przy których są otwory, wykonaj zagłębienia na 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów.

Krok 6

Przykręć zawiasy do bocznych części skrzynki. Następnie przyklej półkę na przyprawy do części z grawerunkiem i połącz podstawę skrzynki ze ścianami końcowymi przy pomocy śrub. Potem dodaj uchwyt na skrzynkę, magnesy i łańcuchy, które będą przytrzymywać boczne części, kiedy skrzynka będzie otwarta. Możesz pomalować skrzynkę na kolor, jaki lubisz.

Krok 7

Twoja skrzynka jest gotowa! Udanego grillowania!

Wymiary części skrzynki:
• podstawa – 20 cm x 61 cm
• 2 części boczne – 20 cm x 60 cm
• 2 górne części boczne – 16 cm x 60 cm
• 2 wewnętrzne podpory – 14 cm x 61 cm
• półka na przyprawy – 46 cm długości
• 2 ściany końcowe – 30 cm x 50 cm
• Uchwyt na skrzynkę – 70 cm długości

d3vfs8l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vfs8l