Trwa ładowanie...
24-02-2014 16:04

Zrobił to jako pierwszy człowiek na świecie

Zrobił to jako pierwszy człowiek na świecieŹródło: youtube
d16lhgl

Godziny ćwiczeń i przygotowań, otarte łokcie i obite kolana, fachowe wyliczenia matematyczne i specjalnie skonstruowana zapętlona bieżnia - wszystko po to, żeby zrobić coś, co dotychczas udawało się jedynie postaciom z filmów akcji i bohaterom gier komputerowych.

Gimnastyk Damien Walters wraz z ekipą przyjaciół udowodnił, że żeby oszukać grawitację, wcale nie trzeba wybierać się w kosmos. Jakiś czas temu postanowił, że osobiście dokona tego, czym zachwycał Neo w filmie "Matrix", bohaterowie Avangersów czy w końcu nieustraszony Jeżyk z gry Sonic. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, na własnych nogach, pobiegł po bieżni w kształcie pętli dotychczas stanowiącej wyzwanie głównie dla kierowców BMX-ów. W kluczowym momencie tego trwającego zaledwie kilkanaście sekund biegu, znajdował się dokładnie w pozycji do góry nogami, a jego stopy przylegały do sufitu pętli. Damien, znany dotychczas przede wszystkim z gimnastycznych akrobacji, pobiegł (pofrunął?) z prędkością blisko 13 km/h - gdyby biegł wolniej lub szybciej prawdopodobnie by spadł.

Ostatnie dokonania Damiena to nie jedyne, czym może pochwalić się młody sportowiec. W internecie można znaleźć mnóstwo filmików, na których nasz bohater zachwyca wspaniałymi zdolnościami ekwilibrystycznymi i akrobatycznymi. Mamy nadzieję, że kolejne wyzwania, których podejmie się młodzieniec, nie zakończą się dla niego kontuzją. Twórcom serii o Jamesie Bondzie, którzy od pewnego czasu mówią o konieczności zastąpienia Daniela Creiga nowym aktorem, polecamy Damiena Waltersa - z pewnością nie będzie potrzebował dublerów w ekstremalnych scenach kaskaderskich.

PFi/ facet.wp.pl

d16lhgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16lhgl