Trwa ładowanie...
d2lkkjp
Seks

Związek ze starszą kobietą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Związek ze starszą kobietą
(Fotolia)
d2lkkjp

Zwykle urzeka dojrzałością emocjonalną, pewnością siebie, ustabilizowaną pozycją zawodową i... dużym temperamentem seksualnym. Nie szuka opiekuna, ale partnera. Nic dziwnego, że starsza kobieta jest atrakcyjnym "kąskiem" dla wielu mężczyzn. Jednak warto zadać sobie pytanie: czy taki związek ma perspektywy?

Starsza kobieta to określenie bardzo "pojemne". Świadczy o tym historia 31- letniego Amerykanina Kyle'a Jonesa, którego partnerka ma... 91 lat. -Nie możemy oderwać od siebie rąk. Wciąż uprawiamy seks. Fizyczna strona naszego związku jest cudowna - przekonuje w mediach Marjorie McCool. Kyle zawsze miał skłonność do dojrzałych partnerek. Jako 18-latek przeżył inicjację seksualną w ramionach 50-letniej kobiety. Potem umawiał się już tylko z pensjonariuszami domu starców, z którym do dziś chodzi na randki. - Jestem trochę zazdrosna, ale zawsze wraca do mnie i mówi, że jestem najlepsza - tłumaczy Marjorie.

Zwykle różnica wieku w tego typu związkach jest jednak dużo niższa. Na przykład Tomasza Ziółkowskiego i jego partnerkę, znaną dziennikarkę Monikę Olejnik, dzieli 15 lat. Po raz pierwszy spotkali się na korytarzu radiowej Trójki. - Ona była już wtedy gwiazdą. Zabójczo inteligentna, z dużym temperamentem. Taka babka z jajami, z którą napijesz się wódki i pogadasz o wszystkim. A przy tym piękna i zawsze świetnie ubrana. Wydawałoby się, że młodszy o 15 lat dziennikarz, chłopak z Pabianic, nie będzie miał u niej szans - opowiada magazynowi "Show" pracownik rozgłośni. Jednak "zaiskrzyło", para pobrała się kilkanaście lat temu i do dzisiaj tworzy szczęśliwy związek.

d2lkkjp

Szans na trwałą relację nie dawano również Jennifer Lopez, gdy zaczęła romansować z 18 lat młodszym tancerzem Casperem Smartem. Jednak wciąż są razem. Mężczyzna zdecydował się nawet na wykonanie tatuażu na cześć sławnej partnerki. - Dzisiaj myślę zupełnie inaczej niż kiedyś. Wolę cieszyć się chwilą. Kto wie, dokąd nas to zaprowadzi. Jest między nami miłość i nie ma ciśnienia, żeby się pobrać. To prawdziwy relaks - stwierdziła zaś Jennifer w jednym z wywiadów.

* Osobowość i seksapil*

Tego typu związki są dziś coraz powszechniejsze. Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że ponad 40 proc. kobiet między 35. a 45. rokiem życia ma młodszego partnera. W Polsce nikt jeszcze nie przeprowadził takich analiz, ale także nad Wisłą rośnie liczba takich relacji, co - zdaniem specjalistów - wynika przede wszystkim ze stopnia emancypacji zawodowej kobiet. - Na Podlasiu czy Mazurach niewiele się zmienia. W Warszawie widzę mnóstwo związków starszych kobiet z młodszymi partnerami - potwierdza w "Newsweeku" socjolog Wojciech Łukowski.

- Starsze kobiety od zawsze mnie fascynowały - przyznaje 26-letni Eryk. - Już jako 17-latek romansowałem z 30-letnią sąsiadką. Była mądra, doświadczona, atrakcyjna i bardzo mi imponowała. Do dzisiaj nie zmieniłem preferencji. Dojrzałe kobiety wiedzą, czego chcą w życiu. Mają osobowość, charakter i seksapil, czego nie mogę powiedzieć o rówieśniczkach, które po prostu są nijakie. Wszystkie do siebie podobne - przekonuje.

d2lkkjp

Psychologowie czy seksuologowie w skłonności do starszych kobiet dopatrują się przejawu kompleksu Edypa. Według Freuda naszym pierwotnym obiektem seksualnym staje się matka. Jeśli się z tym nie uporamy w dzieciństwie, później przez całe życie szukamy podobnej do niej kobiety, a w konsekwencji wybieramy bardziej dojrzałe partnerki.

Oczywiście powody takich wyborów nie zawsze sprowadzają się tylko do psychoanalizy. Często są one znacznie bardziej prozaiczne. - Dojrzała kobieta doskonale wie, czego chce. A przede wszystkim chce młodszego faceta i mnóstwa dobrego seksu - przekonuje Valerie Gibson, autorka książki "Kuguar: przewodnik dla starszych kobiet spotykających się z młodszymi mężczyznami". Facet odczuwa największy popęd w wieku 18-20 lat, natomiast kobieta rozkwita zwykle około trzydziestki. Dlatego ich związek oznacza zwykle ogień namiętności płonący w sypialni.

* Wady i zalety*

Taki związek ma dużo plusów. Oprócz doświadczenia seksualnego, starsza kobieta oferuje dojrzałość życiową i emocjonalną. Dzięki ustabilizowanej pozycji zawodowej czy materialnej, nie "tłamsi" partnera oczekiwaniami, by zapewnił jej utrzymanie, stał się opiekunem i głową domu. To daje mu poczucie swobody, tak pożądane przez wielu mężczyzn.

d2lkkjp

Jednak nie można również nie dostrzegać wad takich relacji. Jedną z nich jest presja otoczenia. - Mam partnerkę starszą o 20 lat. Kocham ją, łączą nas pasje i zainteresowania, a wiek nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jednak znajomi i rodzina wciąż powtarzają, że taka różnica wcześniej czy później spowoduje problemy, a Ewa traktuje mnie jak zabawkę - żali się Paweł.

Dzielące partnerów różnice pokoleniowe często negatywnie odbijają się na relacjach towarzyskich mężczyzny - partnerka może niezbyt chętnie uczestniczyć w imprezach z jego rówieśnikami. Niekiedy problemem staje się nawet podejście do muzyki czy stylu ubierania.

Warto też zastanowić się, czy będziemy kochać starszą kobietę, gdy pojawią się kłopoty ze zdrowiem. A co stanie się w sytuacji, gdy zapragniemy mieć dziecko, a partnerka z przyczyn biologicznych nie będzie mogła spełnić tego marzenia?

RAF /

d2lkkjp

Podziel się opinią

Share
d2lkkjp
d2lkkjp