Trwa ładowanie...
22-12-2010 09:21

Związki kiedyś a dziś. Współczesny dżentelmen.

Związki kiedyś a dziś. Współczesny dżentelmen.Źródło: Thinkstock
d1yvt03

Zachowanie paro w XXI wieku jest dalekie od tych, które praktykowali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Niejedna babcia przewróciła by się w grobie gdyby widziała, c się dzisiaj dzieje. Nauki naszych przodków nie znajdują odzwierciedlenia w teraźniejszości.

Sytuacje, zachowania, które kiedyś były nawet nie do pomyślenia przez nasze babki dzisiaj znajdują urzeczywistnienie. Stopniowy ale systematycznie dobre maniery idą na bok, a górę biorą emocje.

[

]( #opinions )

d1yvt03

Pierwsza inicjacja seksualna dopiero po zawarciu związku małżeńskiego jest już dzisiaj rzadkością. Pary mieszkają ze sobą przed ślubem i nierzadko decydują się na trwanie w takiej formie bez sakramentu małżeństwa. Młode kobiety za nic mają szacunek do siebie i obnoszą się z tym. W półświatku można kupić za duże pieniądze cnotę młodej panienki, a mężczyźni spędzają wolne chwile w agencjach towarzyskich, które powstają jak grzyby po deszczu. Narkotyki i alkohol są dostępne w zasadzie dla każdego.

Kiedyś, rzecz jasna też były takie sytuacje ale nie były one normą, a rzadkością. Dzisiaj te proporcje dokładnie się odwróciły. Czy jest to dobre? Wszystko się dzieje z taką prędkością, że jeśli się ona utrzyma to za kilkanaście lat świat siądzie nad rozlanym mlekiem.

Wydaje się, że praktyki, które chciały przekazać nam minione pokolenia były dobre. To właśnie historia narysowała model dżentelmena, który niezależnie od sytuacji potrafi się zachować. Jaki jest dżentelmen? To doskonały mężczyzna - taktowny, umiejący poradzić sobie w każdej sytuacji, zaradny, szczodry, miły, jest zawsze oparciem dla kobiety i pociesza ją na duchu. Prawi jej wyszukane komplementy i stosuje zasady dobrych manier. Niezależnie od grubości portfela, niezależnie od ubrania – dżentelmenem może być każdy, kto praktykuje savoir vivre i swoim sposobem bycia wzbudza sympatię otoczenia.

Współcześnie model dżentelmena wygasa. Są jeszcze mężczyźni, którzy starają się praktykować te zasady ale jest ich coraz mniej. Usprawiedliwieniem może być otaczająca rzeczywistość, która jest diametralnie inna od tej sprzed stu lat. Młodzież kpi z dobrych manier, ponieważ ważniejsze jest praktykowanie ulicznej gwary, zmieszanie się w tłumem i powielanie idiotycznych czasami zachowań. Seks z pierwszą lepszą dziewczyną staje się normalnością dla młodych gniewnych. Swoboda i ciągła zabawa stały się dla nich najważniejsze w życiu. Mało komu chce się zatrzymać w biegu i trzymać pewnych zasad.

d1yvt03

[

]( #opinions )

Gdzie są rodzice?

Rodziców najczęściej nie ma, ponieważ muszą pracować na utrzymanie rodziny. Tak najczęściej tworzą się patologiczne sytuacje. Brak przypilnowania swojego dziecka skutkuje niechcianymi efektami w przyszłości. Ciężko temu zaradzić i przeciwstawić się pewnemu modelowi, ale przecież jest to możliwe.

Jak będą zachowywały się nasze dzieci, skoro już dzisiaj jest ciężko zapanować nad młodzieżą, która ma dostęp do różnego rodzaju używek i czuje się bezkarna?

d1yvt03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yvt03