Trwa ładowanie...

Związki mieszane - czy miłość przezwycięża barierę kulturową?

Share
Związki mieszane - czy miłość przezwycięża barierę kulturową?
Źródło: Jupiterimages
d3oxwum

Opinie na temat destrukcyjnego wpływu kultury na związki, wydają się być z dnia na dzień mniej radykalne. W dobie komputeryzacji, mass mediów, błyskawicznego przekazu informacji, świat nabiera jednolitego koloru.

Wydawać by się mogło, że głębokie zróżnicowanie kulturowe społeczeństw z biegiem czasu zanika, że nie ma już znaczenia, czy wiążemy swą przyszłość u boku osoby wywodzącej się z podobnego środowiska, czy też nie...

d3oxwum

Zanim jednak ulegniemy magii świata, jako globalnej wioski zamieszkanej przez niemal identycznych ludzi, warto zastanowić się, czy na pewno różnice się zatarły?

ZOBACZ CO NAS ŁĄCZY, A CO DZIELI >>
Wiążąc się z Japonką/Japończykiem nie sposób zlekceważyć odmienności owych obyczajów od tych, do których przywykliśmy. Pozornie nieistotne szczegóły mogą okazać się początkiem nieporozumień. W Japonii jednym z największych grzechów jest spóźnienie się na umówione spotkanie bądź nie zrobienie czegoś we wcześniej określonym terminie.

Nie ma tam również zwyczaju tzw. „pierwszeństwa dla kobiet”. Słowianom, z natury bardzo otwartym, ciężko zaakceptować minimalizm w kontaktach werbalnych. Świetnie sprawdza się tu powiedzenie „milczenie jest złotem” czytaj więcej...

d3oxwum

Podziel się opinią

Share
d3oxwum
d3oxwum