Trwa ładowanie...
04-11-2011 13:27

Zwyczaje randkowe. Czego oczekują od nas kobiety?

Zwyczaje randkowe. Czego oczekują od nas kobiety?Źródło: Thinkstockphotos
d2iiv07

Pierwsza randka przed Tobą. Zaprosiłeś atrakcyjną kobietę, ale co dalej? Nie wariuj! Zobacz, na co ona liczy i z jakim nastawieniem przychodzi na spotkanie.

Nawet jeśli nie jesteś przystojny jak Sean Connery, masz 100 % szans, by oczarować ją na pierwszej randce. Badania przeprowadzone dla BBC Entertainemnt (ankieta na grupie ponad 1000 Polek w wieku 18-40 lat) wykazały, że 55% kobiet uważa, iż kluczowe znaczenie mają osobowość i poczucie humoru mężczyzny. Jak się bowiem okazuje, Panie stawiają cechy charakteru ponad wizerunek, ten drugi może być bowiem wykreowany, chwilowy. Dobre maniery docenia 26 % ankietowanych pań. Wysoko oceniane było również poczucie humoru. Te cenne uwagi warto wykorzystać, nie tylko przed pierwszą randką! Kształtowanie własnego charakteru, praca nad sobą samym, by być po prostu fajnym facetem, pomoże Ci lubić siebie na co dzień i sprawi, że kobiety zaczną dostrzegać w Tobie cenne cechy charakteru, trwalsze niż wygląd, strój czy jakiekolwiek przedmioty.

Ale do rzeczy - pewności siebie i barwnej osobowości nie zbudujemy w dzień czy nawet w tydzień. A jeśli umówiłeś się na randkę w najbliższym czasie, musisz już teraz czuć się pewnie w swojej skórze. To nie jest niemożliwe. Powtarzaj, jak mantrę: "Jestem silny i mądry i takiej kobiety szukam"; "Na luzie przyjmę wszystko, bez spiny i z radością, udaje się wszystko!". To właśnie z takim nastawieniem, możesz spotkać kobietę swego życia. Takie myślenie ma wielką moc!

Wracając do wyników ankiety, mamy kolejną praktyczną radę. Na pierwszym spotkaniu nie rozmawiaj o pracy czy studiach. Z listy tematów wyrzuć także wszelkie historie związane z byłymi dziewczynami. Ankietowane kobiety zgodnie twierdzą, że nie jest to czas na takie "ciężkie konkrety". O czym więc z nią rozmawiać? O swoim spojrzeniu na życie, o tym co lubisz robić, jaka muzyka Cię kręci, a jakie filmy bawią. Ona poczuje beztroską atmosferę i na pewno doceni naturalność rozmowy. Musisz wyczuć na początku rozmowy, z którym z dwóch typów kobiet masz do czynienia: otwartą, rozgadaną czy wyważoną, oszczędną w słowa. Jeśli trafiła Ci się ta pierwsza, po prostu pozwól jej się wygadać i tylko utwierdzaj w przekonaniu, że słuchasz, mówiąc: " to niesamowite", "interesujące", "opowiadasz to tak, że czuje, jakbym sam tam był", "podoba mi się Twoje podejście do sprawy".... itp. Jeśli trafiłeś na drugi typ kobiet, musisz się wysilić nieco bardziej. Opowiadaj jej śmieszne przygody, mów o marzeniach i o tym, co Ci się podoba,
a co nie w otaczającym świecie (wyłączając oczywiście poglądy polityczne). Staraj się nie zasypywać jej bezpośrednimi pytaniami, w stylu: "Co lubisz robisz?", "Masz hobby?". Raczej opowiedz o swojej pasji i na koniec niezobowiązująco zapytaj - "jak myślisz, to ciekawe?". W ten sposób ona poczuje się, jak ktoś ważny, bo może wygłosić własną ocenę i najprawdopodobniej zacznie mówić o sobie. Na pewno też doceni Twoją otwartość i Twój wysiłek będzie nagrodzony jej opowieścią.

d2iiv07

Istotną i niejednoznaczną kwestią, w sytuacji, gdy zaprosiłeś ją do restauracji, jest płacenie rachunku. W dobrym tonie jest, kiedy mężczyzna płaci, zwłaszcza, gdy on zapraszał i wybrał miejsce. Jednak aż 33 % ankietowanych kobiet uważa, że obie osoby powinny sięgnąć po portfel. Dlatego, nawet jeśli chcesz zapłacić cały rachunek, powiedz po prostu: "pozwól, że ja zapłacę", a jeśli ona protestuje, przystań na jej propozycję.

Czego lepiej nie robić? Nie całuj jej na pierwszej randce. Tylko 1% pań nie widzi w tym wpadki. To prosta zasada, nie wymagająca tłumaczenia. Postaw po prostu na dobrą, przyjacielską rozmowęl, a zyskasz znacznie więcej.

Przeszliśmy wspólnie przez cały scenariusz udanej pierwszej randki. Te zasady są proste i skuteczne, dlatego życzymy Ci tylko, by Twoja partnerka była tak urocza, że zechcesz ją zaprosić po raz drugi. Bo uwaga! Większość kobiet uważa, że to właśnie facet musi wyjść z inicjatywą, jeśli pierwsze spotkanie było udane.

BL/PFi

d2iiv07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iiv07