Trwa ładowanie...
Męskie sprawy

Życzenia na Dzień Ojca - porady i kilka gotowych wzorów

Share
Życzenia na Dzień Ojca - porady i kilka gotowych wzorów
Źródło: Shutterstock.com
d16lxa6

We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. W tym szczególnym momencie nie powinniśmy zapomnieć o najserdeczniejszych życzeniach dla naszych ojców. W jaki sposób przekazać mu wyrazy serdeczności?

Jakie życzenia wydają się być najlepsze? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad i przykładów życzeń na Dzień Ojca.

Dzień Ojca to obok Dnia Matki jedno z najważniejszych świąt rodzinnych zapisanych w kalendarzu. 23 czerwca w szczególny sposób chcemy naszym tatom wyrazić szacunek oraz sprawić im małą niespodziankę. W Dzień Ojca wręczamy świętującym drobne upominki, a także składamy przeróżne życzenia. Nie masz pomysłu na to, co napisać swojemu tacie na okolicznościowej kartce lub w smsie? Zobacz, co warto wiedzieć o życzeniach na Dzień Ojca.

d16lxa6

* Życzenia na Dzień Ojca - jak złożyć?*

Obecnie dominuje tendencja składania wszelakich życzeń przez sms. Z pewnością jest to sposób wygodny i szybki, ale nie zawsze doceniany. Forma smsowa sprawdza się w przypadku życzeń śmiesznych i rymowanych, wysyłanych często w formie żartu. Modne swego czasu były również multimedialne wiadomości mailowe. Jednak spora liczba ojców bardziej ucieszy się, gdy w ich ręce złożymy okolicznościową kartkę. Taki drobiazg zdecydowanie lepiej prezentuje się od jakiejkolwiek wiadomości elektronicznej. Jeśli nie mamy czasu na kupienie kartki, a forma sms lub e-mail nie wydaje się nam najodpowiedniejsza, wówczas najlepiej będzie po prostu zadzwonić i złożyć tradycyjne życzenia.

Życzenia dla taty - śmieszne czy klasyczne?

Wszystko zależy od stopnia naszej zażyłości. Jeśli wiesz, że Twój tata ucieszy się ze śmiesznych życzeń na Dzień Ojca, to nic nie stoi na przeszkodzie, by takie właśnie wyrazy serdeczności przekazać w wybranej przez siebie formie. Część osób woli jednak poważnie podejść do sprawy i złożyć życzenia klasyczne, podkreślające wyjątkowość tego święta.

d16lxa6

Wzory życzeń na Dzień Ojca

Najlepsze życzenia dla taty, to takie które zostały złożone prosto z serca. Czasem jednak lubimy urozmaicić tradycyjną wiadomość z życzeniami i sięgamy po różne gotowe formuły. Nie ma w tym nic złego, o ile nasze działanie nie jest efektem zwykłego lenistwa. Dla osób szukających inspiracji do stworzenia wyjątkowych życzeń na Dzień Ojca, poniżej kilka prostych przykładów.

Mój Kochany Tato! W dniu Twojego święta pragnę Ci podziękować za wszystko, czego mnie do tej pory nauczyłeś. Chcę również życzyć Ci dużo zdrowia, wiecznego uśmiechu i pociechy ze swoich latorośli. Niech wszystkie smutki i frasunki na zawsze odejdą w zapomnienie!

_ Tato, Tato! Coś Ci dam! Jedno serce, które mam! A w tym sercu róży kwiat, Żyj nam Tatko kochany sto lat! _ Choć ręce mam małe, to serce gorące, Tato mnie kocha najmocniej pod słońcem! _ _Dużo zdrowia i radości, By wesoły był dla Ciebie świat, Z dzieci pociechy i miłości, Żyj nam Tato całe 100 lat! _ _Brak jest słów, by opisać mą wdzięczność dla Ciebie Tato. Jesteś dla mnie wzorem, z którego czerpię każdego dnia. Dziękuję Ci za Twą wyrozumiałość, serdeczne ciepło i wszystkie mądre słowa. W dniu Twojego święta życzę Ci samych wspaniałych chwil i wiecznej radości.

d16lxa6

Podziel się opinią

Share
d16lxa6
d16lxa6