Rugby - siła, szybkość i wytrzymałość
Pewnego razu, sfrustrowany piłkarz postanowił być lepszy od kolegów... Wziął okrągłą futbolówkę do ręki i pobiegł z nią do bramki przeciwnika. Udało mu się, a wszyscy stanęli jak wryci!
W taki sposób powstała nowatorska idea, aby stworzyć kolejną dyscyplinę sportu. Żeby było trudniej, postanowiono zmienić nieco kształt piłki. W efekcie została owalna, a za popularnym „jajem” ugania się tysiące rugbistów na całym świecie.
27.06.2008 | aktual.: 27.06.2008 15:31
Bardzo szybko rugby stało się popularną dyscypliną w wielu państwach. Jej walory doceniło 717 tysięcy zawodników w Anglii oraz 213 we Francji. W Polsce mamy zaledwie 4 tysiące, ale ta liczba stale rośnie.
O co chodzi?
Cała zabawa polega na tym, żeby przyłożyć piłkę na polu przeciwnika. Utrudnienie jednak jest takie, że piłkę trzeba podawać do tyłu. Dopuszczalne jest także podanie na linii, ale nigdy do przodu.
Zawodnicy drużyny przeciwnej mają prawo do obrony, wykonując szarże na przeciwniku. Nie można jednak nikogo dotykać jeśli jest bez piłki. To komplikuje trochę prawda? Rugby jest bardzo złożoną, skomplikowaną dyscypliną, ale pierwsze spostrzeżenie ludzi jest takie, że banda osiłków ugania się za piłką. Nic bardziej mylnego. Warto wysilić się trochę i obejrzeć dwa, trzy mecze, żeby zrozumieć i polubić ten sport.
Zobacz również
* * *Z małym Wackiem tez można żyć * *Kulturystyka za kratami * *Ptaszek, który ćwierka tyłem * *Klonowanie - świat mutantów nadchodzi *
Bardzo szybko ta elitarna dyscyplina stała się pasją dla wielu osób. Prezentowany cytat doskonale pokazuje jak bardzo rugbiści wierzą w swój sport:
”...Możesz powiedzieć, że nie mam racji, że to tylko gra. Ale dla mnie to coś znacznie więcej. To bohaterowie i ich drużyny, lojalność i oddanie. To nasze przeznaczenie, to nasza pasja, nasza bitwa i wiara. "RUGBY to nasze życie!"
ZOBACZ SPORTOWYCH TYTANÓW >>
Trzeba obalić mit, że w rugby grają same „karki”. To nie prawda. Rugbista to prawdziwy atleta. Jest szybki, zwinny i dobrze zbudowany. Większość zespołu mogłaby startować w rywalizacji kondycyjnej z piłkarzami, hokeistami lub bokserami. Siły rugbisty nie powstydziłby się natomiast żaden sportowiec.
Wytrzymałość? To chyba najcenniejszy z walorów rasowego sportowca. Trzeba mieć niebywałą wytrzymałość aby biegać, szarżować, podnosić się z ziemi i znowu w pełnym sprincie zatrzymać przeciwnika. To wszystko powoduje, że mecz rugby jest bardzo widowiskowy, a kibice zasiadający na stadionie czują emocje w krwi zobacz sam...