CiekawostkiZobacz jak powstaje tatuaż!

Zobacz jak powstaje tatuaż!

Tatuowanie ciała w Polsce wciąż balansuje na granicy społecznej akceptacji. Dzieje się tak mimo faktu, że tatuaże przestały już być domeną kryminalistów i marynarzy. Zmienił się również poziom wykonywanych prac, które od niebieskich plam robionych struną ewoluowały do bardzo wysokiej jakości dzieł sztuki, które ogranicza jedynie wyobraźnia artysty.

Zobacz jak powstaje tatuaż!
Źródło zdjęć: © WP

23.07.2009 | aktual.: 24.07.2009 17:16

Maszynka do tatuażu to nic innego niż narzędzie malarskie, którego opanowanie umożliwia zamianę płótna na skórę. Wielu tatuatorów zaczynało w czasach, kiedy tatuaż wygrzebywał się z piwnicy drogą usłaną wieloma próbami i jeszcze większą ilością błędów. Dziś, dzięki wielkiemu zacięciu ludzi chcących ozdabiać ciała rysunkami, obserwujemy prawdziwy rozkwit tej branży.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY Z TATUOWANIA

Nikt nie musi się już martwić o czystość używanej igły lub pochodzenie barwników. Każde studio tatuażu jest tak sterylne jak gabinet kosmetyczny. Odkażanie wszystkiego i dbanie o czystość to w branży tatuażowej bardzo ważna rzecz, w końcu mają do czynienia z wyjątkowo wrażliwą od tatuowania skórą.

Postanowiliśmy złożyć wizytę jednemu z takich przybytków i przekonać się na własnej skórze, z czym wiąże się zrobienie tatuaży. Przy okazji obalając parę mitów otaczających tę profesję.

Śledziliśmy powstawanie rysunku na skórze od tworzenia kalki ze wzoru, aż do końcowego efektu. Studio tatuażu i kolczykowania „Pandemonium” stanęło na wysokości zadania i z pełnym profesjonalizmem zabrało się do roboty. Paweł, tatuator z „Pandemonium”, nawet pod presją kamery i aparatu nie dał się wytrącić z równowagi. Przyprowadzony przez nas kolega został potraktowany bardzo delikatnie, chociaż liczyliśmy na pot, krew i łzy. Przejdź do drugiej części materiału filmowego... Jak twierdzi sam tatuowany: „Tatuowanie wcale nie boli tak bardzo, można się do tego uczucia przyzwyczaić. Są takie miejsca na skórze, które potrafią dać się we znaki, ale jest to coś, co spokojnie da się przeżyć.”

Największą trudność sprawia sam wybór wzoru. Podczas gdy niektórzy wertują w nieskończoność katalogi z gotowymi pomysłami, inni zlecają wykonanie konkretnego wzoru tatuatorowi lub sami tworzą wymarzony wzór, który chcą mieć na skórze.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY Z TATUOWANIA CZ.2

„Najważniejsze to zrozumieć, że tatuowanie jest formą ozdabiania swojego ciała. Tatuaż niekoniecznie musi manifestować przynależność do jakiejś grupy lub oznaczać coś mistycznego, wystarczy, że konkretny wzór ma znaczenie dla tatuowanego.” – mówi Paweł. – „Ktoś, kto farbuje sobie włosy, czy przekłuwa uszy również modyfikuje swoje ciało, by prezentowało się tak jak on tego sobie życzy. Tatuaż jest formą wyrażania swoich pragnień i pomysłów w formie ozdoby na skórze.” – dodaje.

Są również tacy, którzy wykorzystują tatuaż do przykrycia niedoskonałości na swoim ciele, takich jak na przykład blizny. Dzięki rysunkowi na ciele mogą cieszyć się z miejsca, które do niedawna okupowała znienawidzona blizna lub znamię.

Tatuaże towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Znajdowane na całym świecie mumie o wytatuowanej skórze wskazują na to, że już w świecie antycznym ozdabiano ciała w ten sposób. W niektórych przypadkach ze względów medycznych w innych – kulturowych. Niezależnie od historii tego zjawiska, powinno się pamiętać, że każdy kto decyduje się na taką formę ozdobienia swojego ciała , powinien sam znaleźć dla niej znaczenie. Wtedy tatuaż sprawi wytatuowanemu największą przyjemność.

Źródło artykułu:WP Facet
zdjęciatatuażeGdańsk
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)