Trwa ładowanie...
15-09-2008 12:53

Antywybuchowe szczury!

Antywybuchowe szczury!Źródło: AFP
d4ahrqd
d4ahrqd

Policjanci na całym świecie już od dawna używają do pomocy zwierząt, wykorzystując ich wyostrzone zmysły i prędkość. Do tej pory w tej dziedzinie górowały psy, teraz pora na szczury!

Dziewiątego października w stolicy Kolumbii, Bogocie przeprowadzono ćwiczenia z wykorzystaniem tych zwierząt. Szczury bowiem są wykorzystywane przez kolumbijską policję do lokalizacji min przeciwpiechotnych. Te stworzenia idealnie pasują do tej roli, ponieważ posiadają dwie bardzo przydatne cechy: są małe i mają węch tak samo dobry jak psy.

Dzięki temu szczur który wywącha minę i wskaże jej pozycję nie ma się czego obawiać, ze względu na to, że jego ciężar nie jest w stanie uruchomić ładunku wybuchowego.

Przed prawdziwą „akcją” szczury są szkolone w terenie, gdzie mają wyszukiwać imitacje min. Każda dobrze wykryta mina to smakołyk dla małego wykrywacza.

Kolumbijska policja jest bardzo dumna ze swoich małych kompanów i ich roli w lokalizowaniu ukrytych ładunków wybuchowych, szczury też ochoczo przyjmują nagrody i bardzo stylowo wyglądają na policyjnym mundurze czytaj więcej...

Zobacz również:

* Spokojnie, to tylko pingwiny Spokojnie, to tylko pingwiny*

Jak miło spędzić wakacje i ujść z życiem?

* Niemcy w kosmosie*

d4ahrqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ahrqd