Trwa ładowanie...
d3dit9m
Ciekawostki

Antywybuchowe szczury!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antywybuchowe szczury!
(AFP)
d3dit9m

Policjanci na całym świecie już od dawna używają do pomocy zwierząt, wykorzystując ich wyostrzone zmysły i prędkość. Do tej pory w tej dziedzinie górowały psy, teraz pora na szczury!

Dziewiątego października w stolicy Kolumbii, Bogocie przeprowadzono ćwiczenia z wykorzystaniem tych zwierząt. Szczury bowiem są wykorzystywane przez kolumbijską policję do lokalizacji min przeciwpiechotnych. Te stworzenia idealnie pasują do tej roli, ponieważ posiadają dwie bardzo przydatne cechy: są małe i mają węch tak samo dobry jak psy.

ZOBACZ ĆWICZENIA SZCZURZYCH POLICJANTÓW >>

d3dit9m

Dzięki temu szczur który wywącha minę i wskaże jej pozycję nie ma się czego obawiać, ze względu na to, że jego ciężar nie jest w stanie uruchomić ładunku wybuchowego.

Przed prawdziwą „akcją” szczury są szkolone w terenie, gdzie mają wyszukiwać imitacje min. Każda dobrze wykryta mina to smakołyk dla małego wykrywacza.

Kolumbijska policja jest bardzo dumna ze swoich małych kompanów i ich roli w lokalizowaniu ukrytych ładunków wybuchowych, szczury też ochoczo przyjmują nagrody i bardzo stylowo wyglądają na policyjnym mundurze czytaj więcej...

Zobacz również:

* Spokojnie, to tylko pingwiny Spokojnie, to tylko pingwiny*

* Panika w Hiszpanii
*
Jak miło spędzić wakacje i ujść z życiem?

* Niemcy w kosmosie*

* Zabójcza częstotliwość*

d3dit9m

Podziel się opinią

Share

d3dit9m

d3dit9m