Trwa ładowanie...
17-10-2008 15:22

Bezlitośni złodzieje parmezanu!

Bezlitośni złodzieje parmezanu!Źródło: Jupiterimages
d2kcl59
d2kcl59

Męskim okiem... * *Produktem, który najbardziej upodobali sobie włoscy złodzieje jest parmezan. To właśnie ten ser jest najczęstszym obiektem sklepowych kradzieży. Właśnie w kieszeni złodzieja znika co dziesiąta kostka tego sera we Włoszech.

Parmezan to „król włoskich serów”. Nic dziwnego, że przestępczy półświatek stara się wykorzystać go do swoich celów. Oprócz kradzieży plagą jest również podrabianie tego sera.

W statystyce sklepowych kradzieży kolejne miejsca zajmują kolejno – mięso i salami. Niemal równie często kradzione są ostrza do golarek i tusz do drukarek.

Rocznie złodzieje wynoszą z włoskich sklepów towar o łącznej wartości ok. 3 miliardów euro. Szacuje się przy tym, że około połowę produktów kradną klienci, 28 procent – pracownicy, zaś resztę zorganizowane szajki rabusiów.

d2kcl59

Zobacz również:

* Zbyt męskie warzywa!*

* Wegetarianie jedzą noże Wegetarianie jedzą noże*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

*Męskim okiem... * No cóż, o gustach podobno się nie dyskutuje. Ale trudno głośno nie wyrazić zdziwienia na widok wyników przeprowadzonego we Włoszech rankingu.

Czyżby to nie złoto, ani brylanty były najbardziej pożądanym łupem złodziei? Czyżby zamiast czarnego rynku narkotykowego istniał we Włoszech nielegalny rynek serowy? Czyżby włoska mafia walczyła o wpływy właśnie z chęci kontrolowania rynku serowarskiego?

My się śmiejemy, ale jeśli tak jest faktycznie, to wyjaśniałoby, co przez cały czas trzymał w policzkach Don Corleone z „Ojca chrzestnego” – oczywiście parmezan!

(eMPi, Kabron)

Zobacz również:

* Zbyt męskie warzywa!*

* Wegetarianie jedzą noże Wegetarianie jedzą noże*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d2kcl59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kcl59