Trwa ładowanie...

Biust maleje od kawy

Biust maleje od kawyŹródło: Jupiterimages
d3ahr33
d3ahr33

Czy wiesz, że... * *Pod wpływem spożywanej kawy kobietom maleją piersi – odkryli szwedzcy naukowcy z uniwersytetu w Lund. Bez paniki jednak. Dzieje się tak tylko w przypadku pań, które posiadają pewien określony gen - CYP1A2.

Badacze już dawno zauważyli, że ten właśnie gen odpowiedzialny jest za wytwarzanie enzymu rozkładającego w wątrobie toksyny, hormony i leki. Enzym ten ma również wpływ na wielkość piersi.

Szwedzcy naukowcy zauważyli, że kobiety, które są nosicielkami genu CYP1A2 w pewnym określonym wariancie, a do tego wypijają co najmniej 450 ml kawy dziennie – mają mniejsze piersi niż ich koleżanki nie pijące kawy. Średnio w pierwszym przypadku jest to 749 ml, zaś w drugim – 896 ml czytaj więcej...

d3ahr33

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

*Czy wiesz, że... * Przyczyna takiej reakcji organizmu na kawę nie jest jeszcze znana. Wynik doświadczenia potwierdza jednak i łączy dwa wcześniejsze badania: pierwsze z nich mówiło o tym, że posiadaczki małego biustu rzadziej zapadają na raka piersi. Drugie natomiast wykazało, że picie kawy chroni przed nowotworami.

d3ahr33

Najnowsze odkrycie zapewne zmotywuje naukowców do dalszych badań. Twierdzą oni bowiem, że dotychczas niewiele wiadomo na temat funkcjonowania tkanki budującej piersi.

My natomiast wyniki doświadczeń – tradycyjnie już – wykorzystamy do własnych celów. Bo choć nie ma stuprocentowej pewności trafienia, to może warto czasem spróbować przekonać swoją partnerkę do odstawienia kawy. Ot – tak, na wszelki wypadek. A nuż trafimy z genetyczną diagnozą i piersi faktycznie urosną.

(eMPi, Kabron)

* Kebab z nieboszczykiem Kebab z nieboszczykiem*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d3ahr33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahr33